Jerzy Duduś Matuszkiewicz koncert pamięci 4.03.2023

Chyba nie ma takiej osoby, która oglądając polskie filmy lub seriale, nie słyszałaby nazwiska Jerzy Duduś Matuszkiewicz. "Kapitan Sowa na tropie", "Wojna domowa", "Stawka większa niż życie" i wiele innych to jego dzieło.

0
101
Jerzy Duduś Matuszkiewicz koncert pamięci 4.03.2023
Jerzy Duduś Matuszkiewicz koncert pamięci 4.03.2023

W najbliższą sobotę 4 marca 2023 roku w Międzypokoleniowym Centrum Edukacji odbędzie się „Jerzy Duduś Matuszkiewicz koncert pamięci”
Kilku znakomitych muzyków i wielokrotnych współpracowników „Dudusia” postanowiło uhonorować jego twórczość. Przypomnienie publiczności tej nieszablonowej postaci, prezentujące drobny wycinek jego ogromnego dorobku kompozytorskiego i artystycznego. Wśród wykonywanych podczas koncertu utworów, w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego i Roberta Majewskiego, pochodzących głównie z filmów oglądanych do dnia dzisiejszego, znajdują się m.in. „La Valse du mal”, „Zakochani są wśród nas”, „Miłość złe humory ma” czy „W powietrzu wyrzeźbiłem Twoją twarz”.

Wykonawcami koncertu są:
Agnieszka Wilczyńska – śpiew,
Robert Majewski – trąbka, flugelhorn
Andrzej Jagodziński – fortepian, kierownik muzyczny
Adam Cegielski – kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja.

Koncert – Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11 – 4.03.2023 (sobota), Godz.18:00

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w placówkach Centrum Kultury Wilanów od 27 lutego

Jerzy Duduś Matuszkiewicz koncert 4.03.2023 Fot. PAP Leszek Szymański
Jerzy Duduś Matuszkiewicz koncert 4.03.2023 Fot. PAP Leszek Szymański

Jerzy Duduś Matuszkiewicz koncert jazzowy upamiętniający artystę

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz to zmarły 31 lipca 2021 w Warszawie polski muzyk jazzowy, saksofonista a także kompozytor muzyki filmowej. Matuszkiewicz był kompozytorem i aranżerem znanych i lubianych przez widzów piosenek oraz muzyki do filmów fabularnych i seriali telewizyjnych.

Jerzy Matuszkiewicz już wcześniej zaczął komponować muzykę do polskich seriali i filmów. Jest autorem ścieżki dźwiękowej takich seriali jak “Barbara i Jan”, “Kapitan Sowa na tropie”, “Wojna domowa”, “Stawka większa niż życie”, “Stawiam na Tolka Banana”. “Podróż za jeden uśmiech” i “Kolumbowie“, “Czterdziestolatek”, “Janosik“, “Alternatywy 4”.

Najlepszy komediowy reżyser tamtych czasów Stanisław Bareja niejednokrotnie Podejmował współpracę z Matuszkiewiczem. Oprócz kilku ww. seriali była też muzyka do klasyków polskiej komedii jak między innymi “Małżeństwo z rozsądku” (1966), “Poszukiwany, poszukiwana” (1972). Są też inne klasyki polskiego kina których nie sposób sobie wyobrazić bez muzyki Matuszkiewicza, są to Pieczone gołąbki (1966), Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy (1973)

Przeboje napisane przez Matuszkiewicza nuciła wtedy cała Polska. Były to “Tak bardzo się zmienił świat”, “Nie dla mnie sznur samochodów“, “Panie Kowalski, panie Kwiatkowski” i inne. Wielokrotnie Jerzy Duduś Matuszkiewicz tworzył muzykę do słów Wojciecha Młynarskiego lub Agnieszki Osieckiej.

Nie lubię poniedziałku – muzyka z filmu /Jerzy ‘Duduś’ Matuszkiewicz/

link ze strony Muzeum Jazzu, który warto przeczytać – muzeumjazzu.pl/zmarl-jerzy-dudus-matuszkiewicz/

Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie Jazz Jamboree 2022 / 27-30.10