Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

464

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.
Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Od 15 do 24 w czerwca tego roku w Berlinie odbędą się Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które ruszą w Berlinie udział weźmie ponad 7 tysięcy sportowców, reprezentujących 190 delegacji. Oczywiście nie może wśród nich zabraknąć Polaków – reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska liczyć będzie blisko 100 zawodników i trenerów. To już szesnaste Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, ale pierwsze w historii, które odbywają się tak blisko Polski. Nasi zawodnicy zdobywali już medale w USA, Grecji, Abu Dhabi czy dalekich Chinach.

Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – idea igrzysk

Ruch Special Olympics jest częścią olimpijskiej rodziny, dlatego zgodnie z tradycją co 4 lata odbywają się Igrzyska Światowe. Obalenie międzynarodowych murów, murów między narodami, metaforycznych ścian i barier intelektualnych. Olimpiady Specjalne – światowy ruch sportowy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną organizuje w tym roku największą sportową imprezę czterolecia! A sportowcy Olimpiad Specjalnych pomogą w budowaniu otwartego i różnorodnego społeczeństwa. Ponieważ, czas igrzysk ma być świętem przełamywania barier i budowania postrzegania osób z niepełnosprawnościami jako równoprawnej i równie wartościowej części każdego społeczeństwa.

Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – jakie dyscypliny

Oczywiście czakają nas wielkie emocje aż w 25 dyscyplin igrzysk. Które zaplanowano do rozegrania na 14 nowoczesnych obiektach sportowych znajdujących się w 10 lokalizacjach na terenie miasta Berlin.

Berlin – stolica kraju i największe miasto Niemiec. Zajmuje powierzchnię ok. 892 km2 i zamieszkuje go około 3,7 mln osób. Jest największym miastem w Unii Europejskiej pod względem liczby mieszkańców. W mieście Berlin w roku 1936 odbyły się Igrzyska Olimpijskie.

Średnie temperatury w czerwcu wahają się: od minimalnych 12,3°C do średnic maksymalnych temperatur 21,6 °C. W czerwcu jest średnio 10 dni deszczowych, z ilością ok. 68 mm opadów.

A są to takie dyscypliny jak: Lekkoatletyka, Kolarstwo, Piłka ręczna, Żeglarstwo, Badminton, Jeździectwo, Judo, Pływanie, Koszykówka, Piłka nożna, Kajakarstwo,Tenis Stołowy, Siatkówka plażowa, Golf, Pływanie na akwenach otwartych, Tenis, Bocce, Gimnastyka artystyczna, Trójbój siłowy, Triatlon, Bowling, Gimnastyka sportowa, Wrotkarstwo, Piłka siatkowa oraz dyscyplina pokazowa Hokej na trawie.

Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – program i udziału Polskiej Reprezentacji

Oczywiście skład Polskiej Reprezentacji ma liczyć koło 99 zawodniczek, zawodników, partnerzy i trenerów.

09 czerwca – przyjazd do Berlina 1 osoby z kierownictwa ekipy na zebranie organizacyjne w sprawach udziału ekipy w Igrzyskach, zebranie w Berlinie w dniach: 10 – 11 czerwca 2022. Następnie dołączenie do ekipy w mieście Host Town w dniu 12 czerwca.

11 czerwca – spotkanie ekipy w Polsce – przygotowanie do wyjazdu, zapakowanie wyposażenia i sprzętu, nocleg w Polsce.

12 czerwca – wyjazd autokarami z Polski i przyjazd reprezentacji do miasta realizującego program Host Town (Langerhagen w Dolnej Saksonii, w pobliżu Hanoveru).

13 – 14 czerwca – Programu Miast Goszczących w Langerhagen (Host Town).

15 czerwca – przejazd Reprezentacji z miasta Langerhagen do Berlina, zakwaterowanie w hotelu, miejscu pobytu w czasie Igrzysk.

16 – 25 czerwca – odprawy trenerskie, preeliminacje, zawody.

Ceremonia Otwarcia (17 czerwca).

25 czerwca – Ceremonia Zamknięcia,

26 czerwca – wyjazdy ekip z Berlina, powrót Reprezentacji Polskiej Olimpiad Specjalnych, zakończenie wyjazdu.

Jak wyglądają igrzyska w liczbach ogólnie w całych igrzyskach weźmie udział, a jest to duże wydarzenie, ponieważ liczby osób liczą grubo w kilkudziesięciu tysięcy.

5.000 zawodników oraz 1000 partnerów, 2.300 trenerów.

Ekipy narodowe ze 190 Programów Narodowych, 20.000 wolontariuszy, 3.500 sędziów, 12.000 członków rodzin zawodników.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia