Rozmowa z Karolem Talarem

318

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gościem Dominika Morawskiego był Pan Karol Talar — pedagog w Szkole Podstawowej nr.3 w Legionowie

W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” Dominik Morawski gościł w Szkole Podstawowej nr.3 w Legionowie. Spotkał się tam z pedagogiem szkolnym — Panem Karolem Talarem, który opowiedział nam o funkcjonowaniu i działalności szkoły.

Rozmowa z Karolem Talarem – o problemach dzieci i młodzieży

W dzisiejszym programie nasz gość poruszył tematykę problemów, które dotykają coraz częściej dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Mowa tu między innymi o hejcie, uzależnieniu od internetu, gier komputerowych, ale także braku aktywności fizycznej i nieprawidłowych nawykach żywieniowych. Pan Karol przyznał, że duży wpływ na taki stan rzeczy miała niewątpliwie pandemia i związana z nią nauka zdalna. Dzieci spędzały wówczas bardzo dużo czasu przed ekranami laptopów czy komputerów, co niekorzystnie wpływało na ich zdrowie i rozwój. Mimo iż dziś zajęcia już odbywają się stacjonarnie, to problem jednak pozostał. Pan Karol podkreślił także, że rodzice bardzo często nie mają kontroli nad tym co ich dziecko ogląda w internecie i z kim nawiązuje kontakty. Uczulał nas również jak rozpoznać sygnały mówiące, że dziecko padło ofiarą hejtu. Podpowiadał jak sobie z tym poradzić i gdzie szukać pomocy. Dodał, że najważniejsza jest profilaktyka oraz zachowanie z dzieckiem bliskich relacji i stworzenie mu poczucia bezpieczeństwa.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci

W dalszej części programu dowiedzieliśmy się jakie dodatkowe zajęcia szkoła proponuje swoim uczniom. Dzieci mogą uczęszczać na zajęcia sportowe, podczas których rozwijają swoje umiejętności gry na przykład w piłkę nożną, siatkową czy koszykówkę. W szkole odbywają się również zajęcia dodatkowe, warsztaty i konkursy plastyczne, muzyczne czy związane z ekologią. Ciekawym i bardzo pouczającym doświadczeniem było zorganizowanie zajęć pod tytułem: „Legionowskie drogi bez promili”. Uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wygląda dachowanie samochodu dzięki specjalnej maszynie do symulacji. Mogli także zobaczyć jak prowadzi się auto pod wpływem alkoholu w specjalnych do tego celu auto goglach. Pan Karol pochwalił również postawę dzieci, które chętnie angażują się w wolontariat. Zbierają one na przykład karmę dla zwierząt ze schroniska, czy też pieniądze na różnego rodzaju inicjatywy i cele. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o działalności Szkoły Podstawowej nr.3 w Legionowie im. Janusza Kusocińskiego, zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmowa z Karolem Talarem

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia