„Młodzi duchem”

295

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aktywizacja seniorów
Bardzo ważne, by seniorzy nadal czuli się ważnymi uczestnikami życia społecznego.

Organizacja zadania Mazowsze dla seniorów „Młodzi duchem”,  którego celem była promocja zdrowego i aktywnego życia poprzez  propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz prawidłowego i świadomego stylu życia. Spotkania odbyły się na terenie Zakładu Aktywności Zawodowej „Zdrówko Legionowo” przy ulicy Jagiellońskiej 10 w Legionowie. Zadanie miało charakter edukacyjno-integracyjny. Zajęcia oraz szkolenia były prowadzone przez trenera Jogi, Panią Dietetyk oraz kucharza. Trenerka Jogi, która szkoliła z technik prawidłowego oddychania oraz koncentracji, zapamiętywania, redukcji stresu oraz jak prawidłowo się wysypiać. Panią Dietetyk, która jest wykwalifikowanym doradcą i technologiem żywienia. W zadaniu brał udział również  kucharz, który pod okiem dietetyka ułoży zbilansowaną dietę dla Seniorów zaproszonych do udziału zadaniu. Podczas 3 spotkań zorganizowanych w terminie 21.04.2023; 12.05.2023; 26.05.2023, poruszaliśmy zagadnienia typu:

-Jedz świadomie –Jedz regularnie;

-Omówienie piramida żywienia-jak się stosować i czego unikać;

-Aktywność Fizyczna – prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego;

-Nauka prawidłowego oddychania;

-Zadbaj o zdrowie psychiczne;

-Wysypiaj się;

W Wydarzeniu brali udział Seniorzy z powiatu legionowskiego w tym seniorzy z Uniwersytetu III wieku, oraz z różnego rodzaju organizacji zrzeszających Seniorów. Liczba uczestników oraz odbiorców wynosiła około 50 osób na każdym jednym wydarzeniu co dawało łączną sumę 150 uczestników.

Spotkanie „Młodzi duchem”.

„Projekt Dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego”

Zainteresował Cię nasz materiał? Posłuchaj więcej naszych podcastów.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia