Wywiad z Moniką Karolak

389

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nauczyciel współorganizujący kształcenie ucznia z orzeczeniem powinien wspierać, pomagać, nakierowywać i motywować go do pracy

W dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” gościem Dominika Morawskiego była Pani Monika Karolak. Nauczycielka współorganizująca kształcenie uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego pracuje w Szkole Podstawowej nr. 1 w Legionowie. Dodatkowo prowadzi z uczniami zajęcia pozalekcyjne z zakresu robotyki i programowania.

Dostosowanie programu nauczania dla ucznia ze specjalnymi potrzebami

W pierwszej części audycji Pani Monika opowiedziała nam na czym polega rola nauczyciela współorganizującego kształcenie ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Do zadań takiego nauczyciela należy przede wszystkim dostosowanie wymagań i metod do możliwości i potrzeb danego dziecka. Na początku nauczyciel współorganizujący razem z innymi specjalistami tworzy indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny. Dodatkowo ocenia poziom funkcjonowania danego ucznia. Następie na podstawie tych dwóch dokumentów tworzone są dostosowania dla dziecka, tzw. IPET (indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny) po to, aby ułatwić mu funkcjonowanie w placówce. Nauczyciel współorganizujący pomaga dziecku z orzeczeniem rozwiązywać ćwiczenia i zadania wspierając przy tym nauczyciela prowadzącego zajęcia. Ponadto naprowadza ucznia na właściwy tor myślenia, motywuje go i zachęca do samodzielnej pracy.

Wywiad z Moniką Karolak – zajęcia pozalekcyjne z zakresu robotyki i programowania

Zajęcia pozalekcyjne z zakresu robotyki i programowania, Pani Monika prowadzi w Szkole Podstawowej nr. 1 w Legionowie od 10 lutego tego roku. Dzieci podczas zajęć z robotyki budują swój projekt z klocków Lego, a następnie tworzą dla niego specjalny program, po to aby wprowadzić go w ruch. Na warsztatach uczniowie rozwijają swoją kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne a także uczą się logicznego myślenia i podstaw programowania. Zajęcia są realizowane w ramach legionowskiego programu profilaktyki i są finansowane przez Urząd Miasta Legionowo. Sprzęt natomiast zakupiono dzięki programowi „Laboratoria Przyszłości”, który jest rządowym programem unijnym dla szkół. Dzięki niemu możliwe jest dofinasowanie zakupu różnego rodzaju sprzętów, takich jak na przykład: klocki Lego, przybory szkolne oraz gry edukacyjne. Dodatkowo finansowany jest zakup pomocy dydaktycznych, które mają na celu rozwijanie umiejętności i kreatywności u dzieci. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się jakie jeszcze są prowadzone zajęcia pozalekcyjne, zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Wywiad z Moniką Karolak

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia