Zwrot pieniędzy z kredytu we frankach – jak to zrobić?

429

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zwrot pieniędzy z kredytu we frankach

Masz kredyt we frankach spłaciłeś go już a może jeszcze go spłacasz tak czy inaczej masz prawo do rekompensaty. Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zmienia kompletnie zasady gry banki kontra frankowicze.  Zapoznaj się z naszym poradnikiem jak odzyskać godność i kasę czyli zwrot pieniędzy z kredytu we frankach.

Jak rozwiązać kredyt we frankach bez kary i nadpłaty?

Jak rozwiązać kredyt we frankach prosto mówiąc unieważnić umowę kredytową bez ponoszenia konsekwencji i kar wobec banku. Wyrok z 15 czerwca Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to pokłosie sporu sądowego. Sporu między bankiem Millennium a panem arkadiuszem szcześniakiem który reprezentuje Stowarzyszenie stop bankowemu bezprawiu. Prosto mówiąc wyglądało to w ten sposób że bank Millennium zadał pytanie trybunałowi TSUE. Pytanie czy po unieważnieniu umowy może domagać się jakichkolwiek innych świadczeń poza zwrotem kapitału oraz rat opłat i prowizji za opóźnienie od momentu wezwania do zapłaty.

Wyrok Trybunału trzyma stronę konsumentów. Konsumentów czyli poszkodowanych kredytobiorców oszukanych przez wprowadzenie w błąd w chwili podejmowania decyzji o zawarciu umowy kredytowej we frankach szwajcarskich. Krótko mówiąc przepisy unijnej dyrektywy konsumenckiej nie pozwalają bankowi na dochodzenie wynagrodzenia przy rozwiązywaniu umowy kredytowej we frankach. Chodzi o żądania banków za tak zwane specjalne rekompensaty za bezprawne korzystanie z kapitału.

Uzasadnienie wyroku przez TSUE

Generalnie chodzi o to że osoby zrywające nieuczciwą krzywdzącą umowę kredytową z bankiem zawartą we frankach szwajcarskich nie muszę obawiać się szykan finansowych. Zdaniem Trybunału wychodzenie przez kredytobiorcę roszczeń wobec banku wykraczających poza zwrot miesięcznych rat jest zasadne. Niestety nie dzieje się to z automatu a może być orzeczone poprzez jedynie postępowanie przed właściwym sądem.

Tak więc Trybunał sprawiedliwości Unii Europejskiej opowiedział się po stronie oszukanych kredytobiorców ale nie będzie się to działo z automatu. Najważniejsze chyba w tym wszystkim jest to że bank nie może żądać żadnych ekstra pieniędzy za zerwanie umowy kredytowej.  Ale tak naprawdę co możemy zrobić i w jaki sposób to rozegrać by sprawa trafiła do sądu i byśmy ją wygrali?

Co zrobić z kredytem we frankach by odzyskać pieniądze?

Mam kredyt we frankach szwajcarskich jak odzyskać pieniądze? Jeśli jesteś frankowiczem masz kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich zgłoś się do Anuluj Dług. Fundacja Anioły Sprawiedliwości prowadzi kancelarię prawną która pomoże odzyskać twoje pieniądze i wygrać spór z bankiem. Zgłaszając się do Anuluj dług otrzymasz bezpłatną analizę swojej sytuacji i informacje krok po kroku jak przeprowadzić cały proces unieważniające kredyt we frankach. Kancelaria prawna Anuluj Dług jest prowadzona przez doświadczoną fundację i działa najtaniej i najbardziej przejrzyście w takich sprawach mając wielkie doświadczenie.

czy znasz historię płonących elektryków których nie można ugasić?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia