Z wizytą na Konferencji w Legionowie

131
Z wizytą na Konferencji w Legionowie uczestnicy spotkania
Konferencja w Urzędzie Miasta w Legionowie poświęcona była tematyce ekonomii społecznej

Z wizytą na Konferencji w Legionowie, pojawili się nasi dziennikarze Radia Bezpieczna Podróż, po to aby bliżej przyjrzeć się tematowi ekonomii społecznej. Ponadto była to okazja do podsumowania III Święta Organizacji Pozarządowych. Relację z tego wydarzenia możecie usłyszeć w audycji z cyklu “Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. Dodatkowo Patrycja Tabaczek i Dominik Kubalski mieli przyjemność porozmawiać o wrażeniach z uczestnikami tuż po zakończeniu spotkania.

O Konferencji…

W Urzędzie Miasta Legionowo odbyła się niedawno Konferencja poświęcona tematyce ekonomii społecznej. Ekonomia społeczna to sfera, w której ekonomiczna działalność służy realizacji celów społecznych. Mowa tu o wsparciu osób zagrożonych wykluczeniem zarówno społecznym, jak i zawodowym. Spotkanie było również okazją do podsumowania III Święta Organizacji Pozarządowych “Stawiamy na ekonomię i przedsiębiorczość społeczną”. Te doniosłe wydarzenie miało miejsce w dniu 16 września 2023 roku w Parku im. Solidarności za Urzędem Miasta Legionowo. Impreza zgromadziła ponad trzydzieści podmiotów, które miały okazję zaprezentować swoje działania, cele oraz osiągnięcia. Spotkanie te było wyjątkowym momentem integracji lokalnej społeczności oraz doskonałą okazją do wzajemnego poznania się. Ponadto możliwością wymiany doświadczeń i nawiązywaniu nowych relacji, które będą sprzyjać dalszemu rozwojowi społeczności lokalnej. Zapraszamy do wysłuchania relacji z przebiegu Konferencji na antenie naszego radia w audycji z cyklu “Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom”.

Rozmowa z uczestnikami Konferencji

Nasi koledzy redakcyjni mieli również przyjemność porozmawiać z uczestnikami Konferencji tuż po jej zakończeniu. Pierwszym rozmówcą była Pani Stanisława Retmaniak ze Stowarzyszenia Boris, która debatę uważa za bardzo owocną. Udało się bowiem zgromadzić w jednym miejscu przedstawicieli trzech sektorów: biznesu, samorządu oraz organizacji pozarządowych. Ponadto Konferencja pozwoliła wymienić się perspektywami, co zrobić, żeby zachęcić drugą stronę do nawiązania współpracy. Pani Danuta Andrzejewska natomiast zaprasza wszystkich mieszkańców Legionowa 9 listopada do sali widowiskowej w Ratuszu. Tam o godzinie 16 odbędzie się wspólne śpiewanie wraz z orkiestrą i dyrygentem. Na koniec Pani Dorota Wróbel-Górecka, dyrektor Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie stwierdziła, że temat ekonomii społecznej, przedsiębiorczości społecznej jest zagadnieniem, o którym trzeba rozmawiać.

Z wizytą na Konferencji w Legionowie

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem