Postrzeleni Policjanci we Wrocławiu – stan zdrowia

Postrzeleni Policjanci - 47-letni policjanci byli poważnie ranni podczas piątkowego wieczoru. Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa

358

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

policjanci ranni
postrzeleni policjanci we Wrocławiu


Dwóch policjantów zostało poważnie rannych w piątkowy wieczór postrzelonych przez Maksymiliana F. Według młodszego asp. Tomasza Nowaka z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu, obaj funkcjonariusze, ranni w głowę, pozostają w stanie krytycznym. Obaj postrzeleni Policjanci są pod najlepszą opieką medyczną.

Lekarze walczą o życie postrzelonych Policjantów

Lekarze nadal walczą o ich życie, a ich szanse na przetrwanie zależą od trwającej walki z urazami. Jeden z nich otrzymał ranę postrzałową za prawym uchem, drugi jest postrzelony w okolicę prawej skroni. Oba zdarzenia miały miejsce podczas, gdy policjanci pełnili służbę w komisariacie Wrocław Fabryczna. Obydwaj mają 47 lat, a ich staż służby wynosi odpowiednio 26 i 19 lat.

Wczoraj wieczorem Maksymilian F. usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa dwóch policjantów, co kwalifikowane jest zgodnie z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 3 kk. Te czyny grożą karą dożywotniego pozbawienia wolności. Planowane jest skierowanie wniosku o tymczasowe aresztowanie napastnika, co ma nastąpić w niedzielę. Ewentualna śmierć któregokolwiek z policjantów może wpłynąć na kwalifikację czynu, za który będzie odpowiadał Maksymilian F. Mężczyzna ten był poszukiwany listem gończym za karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności związaną z oszustwem. Został zatrzymany po rozpoznaniu przez patrol policji przy ul. Sudeckiej, a strzały oddał w kierunku dwóch funkcjonariuszy, gdy przewożono go do aresztu.

Maksymilian F. przebywa w areszcie od sobotniego poranka, a wcześniej był poszukiwany listem gończym z powodu kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo. Trwa intensywne śledztwo w tej sprawie, a w niedzielę planowane jest złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie napastnika. Sytuacja jest ciągle dynamiczna, a ewentualne zmiany w stanie zdrowia policjantów mogą mieć wpływ na kwalifikację czynu popełnionego przez Maksymiliana F.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia