Opozycja ma plan na Telewizję Publiczną TVP

Koalicja planuje rekompensatę finansową dla polskiej telewizji publicznej w wysokości 0,9 - 1,7 mld zł, mając na celu reformowanie, likwidację abonamentu RTV. Opozycja ma plan na tvp!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

nowe wiadomości tvp
przejęcie tvp i nowe wiadomości

Nowa koalicja polityczna skrytykowała działania mediów publicznych za czasów rządów PiS, jednakże ma zamiar przyznać TVP rekompensatę finansową. Decyzja ta wynika z potrzeby kontynuowania projektów, których przerwanie nie jest możliwe, przy jednoczesnym braku wystarczających dochodów z abonamentu i reklam na pokrycie podstawowych kosztów. Opozycja ma plan na tvp i abonament

TVP co z abonamentem

Według oszacowań, minimalne wydatki TVP i polskiego radia wynoszą od 1,8 do 2,3 mld zł. Natomiast przyszłoroczne dochody z abonamentu i reklam mogą sięgnąć niewiele ponad 1 mld zł. Oznacza to potencjalny deficyt w granicach od 1,2 do 2 mld zł.

Poseł Bogdan Zdrojewski z KO uważa, że przyznanie rekompensaty w wysokości od 0,9 do 1,7 mld zł pozwoliłoby na pokrycie podstawowych kosztów działalności mediów publicznych.

W kontekście reformowania mediów publicznych, Koalicja Obywatelska planuje m.in. zwiększenie niezależności tych mediów od państwa. Kładzie nacisk na poprawę jakości oferowanych programów i audycji oraz bardziej racjonalne zarządzanie kosztami.

Rozważana likwidacja abonamentu RTV budzi kontrowersje. Zwolennicy tej koncepcji argumentują, że mogłaby ona podnieść niezależność mediów publicznych. Jednak przeciwnicy obawiają się, że pozbawiłaby te media finansowania i mogłaby prowadzić do ich likwidacji. Czy aby na pewno opozycja ma plan na tvp i abonament?

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia