Skierowania na szczepienia COVID-19 KRAKEN już w systemie, wejdź na IKP

Szczepionka białkowa KRAKEN chroni przed COVID-19 - skuteczna w zapobieganiu zakażeniu, ciężkimi przypadkami, hospitalizacją i zgonem - os. pow. 12. roku życia bez skierowania - dostępna w punktach szczepień za darmo

387

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kary za nieszczepienie dzieci, na zdjęciu strzykawka z igłą
na rodziców sypią się kary za nieszczepienie dzieci

informujemy, że od 6 grudnia 2023 roku rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 z nową, zaktualizowaną szczepionką KRAKEN, opracowaną przez firmę Novavax. To ważny krok w naszych działaniach przeciwko pandemii.

Skierowanie i możliwość umówienia szczepienia już na twoim IKP

Szczepienia są teraz dostępne dla osób powyżej 12. roku życia, które od ostatniego szczepienia minęło co najmniej 6 miesięcy. Skierowania na szczepienie wystawiane są automatycznie w systemie IKP, ale pamiętaj, że możesz zgłosić się do punktu szczepień bez skierowania, jeśli wyrazisz taką chęć.

Szczepionka KRAKEN to preparat białkowy, pozbawiony materiału genetycznego wirusa. Jest podawana w trzech dawkach, w odstępach 21 dni. Badania kliniczne wykazały jej skuteczność w zapobieganiu zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 oraz w ochronie przed ciężkimi przypadkami choroby, hospitalizacją i zgonem.

Ważne jest, że szczepienia są dostępne w punktach szczepień na terenie całego kraju, są bezpłatne i dobrowolne. To ważny krok, który pomaga nam chronić siebie i naszych bliskich przed skutkami pandemii.

Kiedy, gdzie i dla kogo?

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z możliwości szczepień, gdy tylko zechcesz. Pamiętajmy, że każde zaszczepienie przynosi korzyść dla nas wszystkich i jest ważnym krokiem w walce z pandemią.

Oto niektóre szczegóły dotyczące szczepień przeciw COVID-19 KRAKEN:

  • Szczepionka jest przeznaczona dla osób powyżej 12. roku życia.
  • Od ostatniego szczepienia musi minąć co najmniej 6 miesięcy.
  • Szczepionka jest podawana w trzech dawkach, w odstępach 21 dni.
  • Szczepionka jest wyprodukowana przez firmę Novavax.
  • Szczepionka jest skuteczna w zapobieganiu zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.
  • Szczepionka zapewnia również ochronę przed ciężkim przebiegiem choroby, hospitalizacją i zgonem.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia