Pogoda w Poniedziałek 18 grudnia 2023

Początek tygodnia przywita nas silnym wiatrem i deszczem.

303

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda w Poniedziałek 18 grudnia - biała mapka Polski z naniesionymi temperaturami i symbolami pogody na tle mocno zachmurzonego nieba, a ze szczeliny w czarnym obłoku świeci mocna smuga słonecznego światła
Dzisiaj ponownie zalecamy ograniczenie aktywności fizycznej na zewnątrz. (fot:meteo.imgw.pl)

Poniedziałek 18 grudnia nie będzie należał do najprzyjemniejszych dni pod względem pogody. W wielu miejscach kraju spadnie deszcz, a temperatura osiągnie maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Dodatkowo, wiatr będzie wiać z dużą siłą, co może utrudniać poruszanie się. Pogoda w Poniedziałek 18 grudnia 2023

Północ kraju: deszcz i silny wiatr

Na północy i północnym wschodzie Polski możemy spodziewać się dużego zachmurzenia i opadów deszczu lub mżawki. Ilość opadów wyniesie od 1 do 5 litrów na metr kwadratowy. Najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie temperatura nie przekroczy 7 stopni Celsjusza. W centrum kraju będzie nieco cieplej, około 8 stopni. Najcieplej będzie na Śląsku i w Małopolsce, gdzie termometry wskażą 11-12 stopni. Wiatr będzie wiać z kierunku zachodniego, z prędkością od 50 do 60 km/h, a na północy nawet do 80 km/h. Ciśnienie będzie spadać.

Południe kraju: przejaśnienia i umiarkowana temperatura

Na południu i południowym zachodzie Polski pogoda będzie nieco lepsza. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a miejscami pojawią się przejaśnienia. Temperatura będzie się wahać od 5 stopni na wschodzie, przez 7 stopni na większości obszaru, do 10 stopni na południu. Jedynie w rejonach podgórskich Karpat będzie chłodniej, od 2 do 4 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego. Nad morzem wiatr będzie dość silny, z porywami do 65 km/h. W górach wiatr będzie bardzo silny, w Sudetach do 90 km/h, a w Tatrach do 60 km/h. Ciśnienie będzie stabilne.

Pogoda w Poniedziałek 18 grudnia w największych miastach

Tak będzie kształtować się pogoda w największych miastach Polski:

  • Kraków: duże zachmurzenie z przejaśnieniami, temperatura 11 stopni, wiatr zachodni umiarkowany i dość silny, ciśnienie spada do 1002 hPa.
  • Poznań: duże zachmurzenie z przejaśnieniami, temperatura 9 stopni, wiatr zachodni umiarkowany i dość silny, ciśnienie stabilne na poziomie 1016 hPa.
  • Warszawa: duże zachmurzenie z opadami deszczu lub mżawki, temperatura 8 stopni, wiatr zachodni umiarkowany i dość silny, ciśnienie spada do 1010 hPa.
  • Wrocław: duże zachmurzenie z przejaśnieniami, temperatura 11 stopni, wiatr zachodni umiarkowany i dość silny, ciśnienie spada do 1013 hPa.
  • Trójmiasto: duże zachmurzenie z opadami deszczu lub mżawki, temperatura 9 stopni, wiatr zachodni umiarkowany i dość silny, w porywach do 60-80 km/h, ciśnienie stabilne na poziomie 1020 hPa.

Biometeo: niekorzystne dla zdrowia

Pogoda w poniedziałek nie sprzyja naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Wilgotność powietrza sięgnie 80÷90%, a najwyższa będzie w północnej części kraju. Warunki biometeorologiczne na obszarze całej Polski będą niekorzystne. Możemy odczuwać bóle głowy, zmęczenie, drażliwość, obniżenie nastroju, pogorszenie koncentracji i pamięci. Osoby z chorobami układu krążenia, oddechowego, reumatycznymi i alergicznymi mogą mieć nasilone dolegliwości. Zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej na zewnątrz, ubieranie się warstwowo, picie dużo płynów i spożywanie lekkostrawnych posiłków.

Czy możemy liczyć na poprawę?

Niestety, pogoda w najbliższych dniach nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Wtorek i środa będą podobne do poniedziałku, z dużym zachmurzeniem, opadami deszczu i silnym wiatrem. Temperatura będzie się utrzymywać na poziomie 7÷10°C. Dopiero w czwartek możemy liczyć na nieco więcej słońca i wyższe ciśnienie. Jednak temperatura spadnie do 4÷6°C, a w nocy może być nawet poniżej zera. W piątek i sobotę możemy spodziewać się przymrozków i pierwszego śniegu w tym sezonie. Zima zbliża się wielkimi krokami.

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia