Zmiany w służbach, budźet i Jacek Kurski – zapinamy pasy.

236

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W wpisie opublikowanym 19 grudnia 2023 roku o 9.37 na swoich mediach społecznościowych premier Donald Tusk zapowiedział nadchodzące wydarzenia w polskiej polityce. Wpis brzmiał następująco: „No to zapinamy pasy. Nowi szefowie służb, w tym CBA, przyjęcie budżetu, odwołanie Kurskiego z Waszyngtonu – to na początek dnia. Długiego dnia.” A zatem zmiany w służbach, budżet i Jacek Kurski – zapinajmy pasy

Zmiany w służbach, budźet i Jacek Kurski – zapinamy pasy.

Nominacje na stanowiska szefów służb specjalnych to jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych w Polsce. Wybór tych osób ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa państwa.

Do dziś stanowiska szefów służb specjalnych zajmowały osoby związane z PiS. Dziś zapadły pierwsze decyzje kadrowe: nastąpiła zmiana na stanowiskach szefów wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. Szefową Służby Wywiadu Wojskowego została pułkownik Dorota Kawecka, natomiast szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego – generał Jarosław Stróżyk. Na czele Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Agnieszka Kwiatkowska – Gurdak, natomiast Agencji Wywiadu – pułkownik Paweł Szota, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – pułkownik Rafał Syrysko.

Budżet państwa

Przyjęcie budżetu państwa jest kluczowe dla finansów. To spis wydatków i dochodów państwa na dany rok.

Obecnie obowiązuje budżet państwa na 2023 rok. Budżet ten zakłada wzrost gospodarczy na poziomie 3,5% w 2023 roku.

Rząd premiera Tuska zapowiada, że budżet państwa na 2024 rok będzie budżetem wzrostu gospodarczego. Budżet ten ma być skoncentrowany na inwestycjach w infrastrukturę, edukację i ochronę zdrowia. Są środki na podwyżki dla nauczycieli, oraz wzrost wynagrodzeń w sferze budżetowej o 20%, ponadto babciowe czy in vitro. Środki na naukę języka śląskiego, oraz dla samorządów. Wzrost planowany jest na poziomie 3 % PKB.

Odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji w Banku Światowym

Odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji w Banku Światowym to wydarzenie o charakterze politycznym. Jacek Kurski został powołany na funkcję dyrektora wykonawczego Banku Światowego w Waszyngtonie w 2022 roku. Jednak jego kandydatura spotkała się z krytyką ze strony wielu państw, w tym Stanów Zjednoczonych.

Premier Tusk po zakończeniu posiedzenia rządu poinformował ponadto, że odwołał Jaceka Kurskiego z funkcji w Banku Światowym. Odwołanie to jest wyrazem sprzeciwu wobec polityki PiS.

Analiza wpisu premiera Tuska – nie żartował.

Wpis premiera Tuska pokazuje, że rząd Koalicji 15 października będzie miał pełne ręce roboty w nadchodzących miesiącach. Rząd musi podjąć, ponadto wiele ważnych decyzji, które będą miały wpływ na przyszłość Polaków.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie, ponadto prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia