Minister Sławomir Nitras wyrzuca do kosza projekt PZPN

Decyzja Sławomira Nitrasa jest krokiem wstecz dla PZPN. Polska piłka nożna powinna doprowadzić do powodzenia tego projektu, aby młodzież i nasze kadry Narodowe miały lepszy rozwój

226

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Afera w PZPN
projekt PZPN do kosza

Decyzja Sławomira Nitrasa jest krokiem wstecz dla polskiej piłki nożnej. Narodowe Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej w Otwocku to projekt, który miał szansę zmienić oblicze polskiego futbolu. Nowoczesny ośrodek szkoleniowy mógłby zapewnić doskonałe warunki rozwoju dla dzieci i młodzieży, a także dla naszych reprezentacji narodowych. (Mamy swoje zdanie o polskiej piłce ale musimy być obiektywni i wyważeni). Projekt PZPN ma jednak jeszcze szansę na realizację.

Istnieje kilka możliwych przyczyn decyzji Nitrasa.

Jedna z nich to konflikt między PZPN a obecnym rządem. Cezary Kulesza, prezes związku, jest krytykiem władzy, a jego relacje z ministrem Nitrasem są napięte. Inną możliwością jest to, że Nitras chce przeprowadzić rewizję wszystkich programów dofinansowywanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wyniki sportowe w stosunku do nakładów w PZPN nie należą do najwyższych.

Bez względu na powody, decyzja Nitrasa jest nieporozumieniem. Narodowe Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej to inwestycja, która jest korzystna dla całego polskiego sportu. Liczymy, że uda się znaleźć porozumienie między PZPN a rządem i że projekt ten zostanie w końcu zrealizowany.

Oto kilka konkretnych argumentów, które przemawiają za realizacją projektu Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej:

  • Poprawi się jakość szkolenia piłkarskiego w Polsce. Ośrodek w Otwocku będzie wyposażony w nowoczesny sprzęt i będzie oferował szeroki zakres możliwości szkoleniowych. Dzięki temu polscy piłkarze będą mogli rozwijać swoje umiejętności w najlepszych warunkach.
  • Zwiększy się szansa na sukcesy polskich reprezentacji narodowych. Wybudowanie nowoczesnego ośrodka szkoleniowego pozwoli naszym reprezentacjom przygotowywać się do meczów w lepszych warunkach. To może mieć kluczowe znaczenie w kontekście walki o sukcesy na arenie międzynarodowej.
  • Rozwinie się infrastruktura sportowa w Polsce. Budowa ośrodka w Otwocku będzie stanowić impuls dla rozwoju infrastruktury sportowej w naszym kraju. To może zachęcić innych sportowców do rozwoju swoich umiejętności.

Dodatkowo, należy zauważyć, że pieniądze wydawane na polską piłkę są najmniej efektywnie spożytkowane w stosunku do efektów sportowych. Według raportu CIES Football Observatory, Polska zajmuje 28. miejsce na świecie pod względem wydatków na piłkę nożną, ale tylko 39. miejsce pod względem sukcesów międzynarodowych. To oznacza, że polskie kluby i reprezentacje wydają więcej pieniędzy niż inne kraje, ale osiągają słabsze wyniki.

Budowa Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej mogłaby pomóc poprawić ten stan rzeczy. Projekt PZPN to nowoczesny ośrodek szkoleniowy który zapewniłby polskim piłkarzom lepsze warunki do rozwoju, co mogłoby przełożyć się na lepsze wyniki na arenie międzynarodowej.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia