Tłusty czwartek 2024

Tłusty czwartek 2024 ma swoje korzenie w pogańskich obrzędach pożegnania zimy i powitania wiosny, najstarsze cukiernie w Warszawie, przepisy Jarka Uścińskiego

310

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tłusty Czwartek 2024 Święto Pączka ze skórką pomarańczową i pudrem
Tłusty Czwartek 2024 Święto Pączka ze skórką pomarańczową i pudrem

Tłusty czwartek ma swoje korzenie w pogańskich obrzędach związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny. Wtedy ludzie zajadali się tłustymi potrawami, szczególnie mięsem i pączkami nadziewanymi słoniną. Z czasem pączki stały się słodkie i zaczęto je nadziewać dżemem, marmoladą lub budyniem. Według tradycji, kto nie zje pączka w tłusty czwartek, temu nie będzie się wiodło przez cały rok.

Rekordy Guinnessa w jedzeniu pączków są naprawdę imponujące. Nie wiem, czy bym sobie poradził z takim wyzwaniem.  Ale jeśli chcesz spróbować, to podpowiem ci, że w tym roku tłusty czwartek wypada 8 lutego.

Tłusty Czwartek 2024 Święto Pączka smażenie pączków pani cukiernik po prawej stronie
Tłusty Czwartek 2024 Święto Pączka

Najstarsze cukiernie w Warszawie – Tłusty czwartek to nie tylko pączki

Możesz więc już zacząć planować, gdzie kupisz lub upieczesz swoje pączki. A może chcesz spróbować czegoś nowego i zrobić pączki z innym smakiem lub kształtem? Jeśli tak, to mogę ci pomóc w stworzeniu własnego przepisu na pączki. Wystarczy, że przeczytasz poniższe artykuły i będzie łatwiej zdecydować jak chcesz, żeby wyglądały twoje pączki. A może masz ochotę na coś innego np. faworki, chruściki, czy racuchy? Mam nadzieję że wszystkiego dowiesz się z zamieszczonych poniżej artykułów. Chciałbym zaprosić do zapoznania się z artykułem o historii najstarszych działających cukierni w Warszawie. Tłusty Czwartek Święto Pączka oraz Święto Tłusty czwartek w Polsce i na świecie. a także posłuchania rozmowy z mistrzem patelni Jarosławem Uścińskim Tłusty czwartek – najlepsze przepisy

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Wydarzenia z zeszłych tygodni Miasto moje a w nim, kalendarz warszawski na tydzień 16-22.11.2023  oraz Miasto moje a w nim, kalendarz warszawski na tydzień 30.11-6.12.2023

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia