Mariusz Kamiński aresztowany! PiS straszył Tuska Trybunałem Stanu ale nic nie zrobił, premier natomiast okazał się skuteczny i konsekwentny

Mariusz Kamiński aresztowany - czy zatrzymanie było motywowane politycznie? Geopolityczne znaczenie władzy jednej osoby lub grupy osób - porozmawiajmy o reżimie, aby odpowiedzieć na to pytanie.

238

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

26-latek zatrzymany za śmiertelne potrącenie 10-latka
26-latek zatrzymany za śmiertelne potrącenie 10-latka

Reżim to forma rządów, w której władza jest skoncentrowana w rękach jednej osoby lub grupy osób, a prawa obywatelskie są ograniczone. Czystki polityczne to natomiast działania podejmowane przez władze w celu usunięcia z życia publicznego osób, które są krytykowane lub stanowią zagrożenie dla władzy. Mariusz Kamiński aresztowany

Czy to początek rządów prawa czy przeciwnie?

W przypadku zatrzymania Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, kluczowe jest ustalenie, z jakiego powodu doszło do tego zatrzymania. Jeśli zatrzymanie było uzasadnione, to nie można mówić o czystkach politycznych. Jeśli jednak zatrzymanie było motywowane politycznie, to można mówić o łamaniu prawa i o ograniczaniu wolności obywatelskich. Pełno wzajemnie wykluczających się orzeczeń i ocen. Chyba już nie wiadomo który Sąd i Instytucja Państwa ma rację poza ministrem MSWiA.

Obecnie nie mamy wystarczających informacji, aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy zatrzymanie Wąsika i Kamińskiego jest oznaką reżimu i czystek politycznych. Jednak fakt, że zatrzymanie to miało miejsce w Pałacu Prezydenckim, pod nieobecność prezydenta, budzi poważne wątpliwości.

W taki sposób zaczynały się reżimy ale też w taki kończyły, było takie określenie jak falandyzacja prawa.

Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy jest równy wobec prawa, niezależnie od swoich poglądów politycznych. Zatrzymanie osoby bez uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa jest łamaniem prawa i nie powinno być tolerowane. Natomiast tu mamy doczynienia z wielką ilością wykluczeń i niedorzeczności. Jeśli jesteśmy w Europie to raczej nie powinno być tak dużo kontrowersji. Tego organu nie uznaje TSUE a Prezydent ma prawo łaski ale nie ma go w tym przypadku i tak dalej. Niemniej jednak Mariusz Kamiński został aresztowany z zaangażowaniem osobistym premiera.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia