Policja zatrzymała Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego w Pałacu Prezydenckim!

Wieczorem 9 stycznia 2024 r Policja pozwoliła sobie "wejść" do Pałacu Prezydenckiego i aresztować przebywających tam w gościnie posłów. Mamy do czynienia z wykonaniem prawomocnego wyroku czy z niebezpiecznym aktem siłowej i bezprawnej interwencji w siedzibie głowy Państwa?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Policja zatrzymała Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego w Pałacu Prezydenckim!
Policja zatrzymała Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego w Pałacu Prezydenckim!

W Pałacu Prezydenckim doszło do interwencji policji, która pozwoliła sobie wejść do kancelarii Prezydenta i zatrzymać ministrów M. Kamińskiego i M. Wąsika, którzy przebywali w Pałacu jako goście, zaproszeni na wcześniej odbywające się uroczystości. Z czym mamy do czynienia?

Policja „weszła” do Pałacu Prezydenckiego

Policja „weszła” do Pałacu Prezydenckiego i zatrzymała przebywających tam Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, będących u Prezydenta gościnnie. Zostali oni mianowicie zaproszeni na wcześniej odbywające się w Pałacu uroczystości. Zatrzymanie potwierdził pełnomocnik Wąsika oraz Komenda Główna Policji. Według nieoficjalnych informacji, policja wykorzystała fakt, że prezydent Andrzej Duda był w Belwederze na spotkaniu z liderką białoruskiej opozycji, Swiatłaną Cichanouską. Funkcjonariusze weszli do jednego z gabinetów, zabrali Wąsikowi telefon i wyprowadzili parlamentarzystę.

Zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika wywołało duże poruszenie w Polsce. Krytycy władzy zarzucają, że jest to niebezpieczny, bezprawny akt polityczny wymierzony w Prezydenta i praworządność w Polsce. Przypomnijmy, że obu posłom Prezydent udzielił ułaskawienia w 2015roku. Z kolei przedstawiciele władzy twierdzą, że zatrzymanie jest realizacją prawomocnego wyroku sądu.

Obecnie Kamiński i Wąsik przebywają w areszcie śledczym.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia