Optymistyczne spojrzenie na naprawę gazociągu Balticconnector

Naprawa gazociągu Balticconnector ważna dla bezpieczeństwa energetycznego Estonii i Finlandii – prace naprawcze postępują zgodnie z planem

217

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Balticconnector w naprawie
Balticconnector w naprawie

Prace naprawcze łączącego Estonię z Finlandią, podmorskiego gazociągu Balticconnector, postępują zgodnie z planem. Do uszkodzenia rurociągu doszło na początku października 2023 roku, ale już w kwietniu br. ma zostać wznowiony jego komercyjny przesył gazu.

To był rewanż za Nord Stream?

Niezbędne do naprawy materiały zostały już przygotowane, a operatorzy systemów gazowych z Estonii i Finlandii uzgodnili, że ze względów bezpieczeństwa nie ujawnią szczegółowych informacji na temat przebiegu prac.

Według wstępnych ocen próby ciśnieniowej, gazociąg jest w dobrym stanie i nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanych napraw. W pierwszej kolejności zostanie usunięta niefiltrowana woda morska, która przedostała się do rurociągu przez usterkę. Niefiltrowana woda morska i osady zostaną zastąpione przefiltrowaną i poddaną promieniowaniu UV wodą morską.

Po oczyszczeniu rurociągu zostanie on napełniony przefiltrowaną wodą, a następnie azotem. Ostateczny etap naprawy to napełnienie gazociągu gazem ziemnym.

Balticconnector w naprawie
Balticconnector w naprawie

Bezpieczeństwo energetyczne Finlandii i Estonii zachwiane

Naprawa gazociągu Balticconnector jest ważna dla bezpieczeństwa energetycznego Estonii i Finlandii. Rurociąg jest jedynym połączeniem gazowym między tymi krajami, a jego wyłączenie spowodowało znaczne ograniczenie dostaw gazu do Finlandii.

Obecnie Finlandia jest w dużej mierze uzależniona od importu gazu ziemnego z Rosji. Naprawa Balticconnectora pozwoli na zwiększenie dywersyfikacji dostaw gazu do Finlandii i wzmocni jej bezpieczeństwo energetyczne.

Podsumowanie

Naprawa gazociągu Balticconnector postępuje zgodnie z planem i jest w dobrym stanie. Rurociąg ma zostać wznowiony w kwietniu br., co jest dobrą wiadomością dla bezpieczeństwa energetycznego Estonii i Finlandii.

 

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef
Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu
i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia
jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona
przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia