Uniwersytet św. Franciszka

289

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Uniwersytet św. Franciszka
the Hong Kong Sheng Kung Hui Saint Mary s Church in Wanchai, Hong Kong.

Nowy uniwersytet katolicki w Hongkongu

Hongkong ma swój uniwersytet katolicki, Uniwersytet św. Franciszka. Jest to czwarty prywatny uniwersytet w byłej kolonii brytyjskiej. W tym artykule dowiesz się więcej o tej nowej instytucji akademickiej i jej historii.

Uniwersytet św. Franciszka i Wyższa Szkoła Zawodowa Caritas Bianchi

Uniwersytet św. Franciszka powstał w 2023 roku z połączenia dwóch istniejących uczelni: Wyższej Szkoły Zawodowej Caritas Bianchi i Instytutu Szkolnictwa Wyższego Caritas. Misjonarz Lorenzo Bianchi, który był biskupem w Hongkongu do 1969 roku, nadał nazwę Wyższej Szkole Zawodowej Caritas Bianchi. Instytut Szkolnictwa Wyższego Caritas był kontynuatorem „Caritas Francis Hsu College”, założonego w 1985 roku pod imieniem ówczesnego biskupa Francis Hsu.

Oferta edukacyjna i liczba studentów

Uniwersytet św. Franciszka oferuje obecnie kursy uniwersyteckie w 35 różnych dyscyplinach, w tym naukach społecznych, inżynierii i ekonomii. Uczęszcza do niej około 2500 studentów. Uniwersytet kładzie nacisk na rozwój osobisty, etyczny i duchowy swoich studentów, zgodnie z wartościami katolickimi. Uniwersytet nie tylko współpracuje z innymi uczelniami katolickimi na świecie, ale także z innymi instytucjami naukowymi i kulturalnymi. Na przykład ma on bliskie kontakty z Uniwersytetem Notre Dame w USA oraz z Uniwersytetem Katolickim w Leuven w Belgii. Ponadto uczestniczy on w wielu międzynarodowych programach i projektach badawczych. W ten sposób Uniwersytet promuje wartości katolickie i rozwija się jako ośrodek nauki i kultury.

Wizja i misja Uniwersytetu św. Franciszka

Oficjalne utworzenie Uniwersytetu św. Franciszka jest spełnieniem długoletniego życzenia Kościoła katolickiego w Hongkongu. W latach 70. biskup Francis Hsu prowadził kampanię na rzecz założenia uniwersytetu inspirowanego katolicyzmem. Wizją Uniwersytetu św. Franciszka jest być „uniwersytetem dla ludzi, który kształci liderów z sercem”. Misją Uniwersytetu św. Franciszka jest „służyć społeczeństwu poprzez promowanie doskonałości akademickiej, kultury dialogu i poszanowania godności ludzkiej”.

Uniwersytet św. Franciszka jest nowym uniwersytetem katolickim w Hongkongu, który powstał z połączenia dwóch istniejących uczelni. Oferuje on szeroki zakres kursów uniwersyteckich w różnych dyscyplinach i kształci około 2500 studentów. Uniwersytet ma wizję i misję zgodną z wartościami katolickimi i służy społeczeństwu poprzez edukację i dialog.

Uniwersytet św. Franciszka

Zobacz także: Największe masowce świata

Ciekawe wideo: Hong Kong – Chiny. Historia w Pigułce.

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia