Jak pomóc potrzebującym? – Wystarczy Zawiesić Paragon

Powieś paragon - podaruj posiłek - pomysł na proste dobro

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak pomóc potrzebującym, paragon fiskalny na 40 zł
Jak pomóc potrzebującym, odwiedzając restaurację lub cukiernię?

Wiele osób zastanawia się, jak pomóc potrzebującym. Teraz taką możliwość daje ogólnopolska akcja społeczna Powieś Paragon – Podaruj Posiłek. Inicjatywa ruszyła w Grudniu 2023 roku i od razu zaczęła cieszyć się ogromnym powodzeniem.

Celem akcji Powieś Paragon – Podaruj Posiłek jest pomoc osobom w kryzysie bezdomności i ubóstwa. Zwykle z takiego wsparcia korzystają także ludzie starsi i niepełnosprawni oraz dzieci z biednych rodzin. Akcja jest bardzo prosta w swojej idei. Wystarczy kupić posiłek w placówce biorącej udział w kampanii, a niewykorzystany paragon powiesić w miejscu do tego przeznaczonym. Z tak opłaconego posiłku będzie mógł skorzystać każdy, kto tego potrzebuje. Warto pamiętać, że nie chodzi tu o zakup całego dania. W inicjatywie biorą udział także cukiernie, piekarnie, bary i inne lokale gastronomiczne. Można zatem kupić potrzebującemu chleb, kanapkę czy zupę.

Jak pomóc potrzebującym – docieranie do bezdomnych i ubogich

Aby akcja mogła się powieść, lokale muszą współpracować z organizacjami, które mają kontakt z osobami w kryzysie bezdomności. To one mogą rozpowszechnić informację wśród ludzi bezdomnych i ubogich. W Warszawie na przykład współpracę z akcją podjęły organizacje „Daj herbatę” i „Po drugie”. Dzięki temu, osoby w kryzysie bezdomności mogą otrzymać paragony do wykorzystania w ponad 100 restauracjach i piekarniach w mieście.

W ciągu pierwszych kilku miesięcy trwania akcji w całej Polsce rozdano ponad 100 tysięcy posiłków. To pokazuje, że pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony klientów, jak i lokalnych przedsiębiorców. Inicjatywa jest również pozytywnie oceniana przez organizacje, które wiedzą, jak pomóc potrzebującym. Współpracują one także z lokalami gastronomicznymi. Jak mówi przedstawicielka organizacji „Daj herbatę”: „Akcja „Powieś paragon – podaruj posiłek” to świetny pomysł, który pozwala nam na dotarcie z pomocą do większej liczby osób w kryzysie bezdomności. Dzięki niej możemy zapewnić im nie tylko ciepły posiłek, ale także wsparcie i poczucie, że nie są sami”.

Jak dołączyć do akcji Powieś Paragon – Podaruj Posiłek?

Właściciele lokali gastronomicznych często myślą o tym, jak pomóc potrzebującym, nie ponosząc zbyt dużych kosztów. Dobrym rozwiązaniem jest udział w inicjatywie Powieś Paragon – Podaruj Posiłek. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby dołączyć do akcji mogą to zrobić na tej stronie. Znajduje się tam także mapa wszystkich miejsc, które zdecydowały się na udział w akcji. Lokale gastronomiczne nie ponoszą żadnych kosztów. Mogą natomiast uzyskać bezpłatną promocję swoich przedsiębiorstw. Organizator oferuje tablice do zawieszania paragonów, promocję na stronie oraz wysyłanie informacji do użytkowników aplikacji PanParagon. Takie powiadomienie zachęci ich do odwiedzenia konkretnej restauracji, baru, piekarni czy foodtrucku.

Akcja „Powieś paragon – podaruj posiłek” ma szansę na to, aby stać się trwałym i skutecznym sposobem na pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Jej popularność rośnie z każdym miesiącem, a coraz więcej lokalnych przedsiębiorców decyduje się na udział w inicjatywie.

Przeczytaj, jak działa schronisko dla bezdomnych mężczyzn w Legionowie.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą najlepsze jedzenie i catering w Legionowie.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Brak postów do wyświetlenia