Jak spersonalizowane reklamy rewolucjonizują marketing w branży e-commerce

czy spersonalizowane reklamy to już inwigilacja i drenowanie naszej prywatności? ile to razy przeglądając jakieś materiały otrzymujesz po tym reklamy idealnie dopasowane do twoich poszukiwań? pamiętaj że zakładając konto w telefonie wyraziłeś wszystkie zgody a teraz się dziwisz?

169

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Reklama Coca-Coli z 1972 roku
Reklama Coca-Coli z 1972 roku, oprócz Fiata 126p to coś co dał nam towarzysz Edward Gierek a teraz Google i Pegasus dają więcej

Branża e-commerce, czyli branża handlu elektronicznego, to dziś jedna z najbardziej konkurencyjnych branż opierających się na działalności w sieci. Dokładając do tego fakt, że rynek handlu przez internet oraz trendy zakupowe nieustannie się zmieniają, firmy z branży e-commerce cały czas poszukują nowych, innowacyjnych rozwiązań marketingowych w zakresie sposobów nawiązania lepszego kontaktu z klientami, a przede wszystkim do zachęcenia ich do skorzystania z oferty i zapewniania im najlepszych możliwych doświadczeń podczas dokonywania zakupów.

Jedną z najnowszych i najbardziej rewolucyjnych strategii marketingowych w branży e-commerce jest spersonalizowana reklama. To innowacyjne podejście do marketingu, które jest dziś powszechnie praktykowane w wielu różnych branżach, m.in. w branży iGaming, gdzie renomowane kasyna online takie jak Spin City kasyno, przygotowują swoim klientom, czyli graczom, spersonalizowane oferty reklamowe.

To rozwiązanie, które bez dwóch zdań zmienia zasady gry, jeśli chodzi o marketing e-commerce, bo dzięki personalizacji reklam poprzez zaawansowaną analizą danych wykonywaną przez skomplikowane algorytmy, marki mogą wchodzić w interakcje z konsumentami w jeszcze bardziej bezpośredni sposób. To zaś finalnie przekłada się na większą efektywność działań marketingowych, zapewniając większą konwersję i większe zadowolenie klientów.

Czym są spersonalizowane reklamy?

Spersonalizowane reklamy to dość prosta w założeniu strategia marketingowa, która jednocześnie jest niezwykle potężna, bo potrafi zapewnić markom świetne rezultaty. Wszystko opiera się tutaj na dostarczaniu klientom spersonalizowanych reklam, czyli wszelkiego rodzaju komunikatów marketingowych, które są dostosowane do konkretnego klienta. W tego typu podejściu każdy poszczególny użytkownik otrzymuje unikalną, dopasowaną do siebie ofertę reklamową, która jest przygotowana na podstawie analizy wielu różnych czynników, takich jak:

  • zachowania,
  • preferencje,
  • wcześniejsze wyszukiwania,
  • dane demograficzne,
  • lokalizacja,
  • dane o aplikacji.

Strategia spersonalizowanych reklam zdecydowanie wykracza poza tradycyjne znane dotychczas normy marketingowe. Nie jest to uniwersalny model reklamowy, a raczej innowacyjne podejście do reklamy, które umożliwia firmom tworzenie niezwykle trafnych kampanii marketingowych, które są dokładnie ukierunkowane na poszczególnych klientów, zapewniając tym samym lepsze wyeksponowanie wartości danej jednostki. To w dłuższej perspektywie czasu może przekształcić się na lepszą relację z danym klientem, czyli na większy potencjalny zysk.

Finalnie więc za pośrednictwem spersonalizowanych reklam firmy z branży e-commerce mogą przygotowywać treści marketingowe, z którymi klienci będą bardziej skłonni się zapoznać, co przełoży się większy obrót i lepsze doświadczenia klientów z marką.

Analiza danych

Kluczowym elementem, jeśli chodzi stosowanie spersonalizowanych reklam w marketingu e-commerce, jest analiza danych. W tej strategii marketingowej tak naprawdę wszystko opiera się na danych, bo kluczem do sukcesu i powodzenia, jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy na temat użytkowników. Jeśli więc chcemy w pełni wykorzystać potencjał personalizacji reklam, konieczne jest posiadanie istotnych danych.

Jako że handel elektroniczny wiążę się zazwyczaj z gromadzeniem dużej ilości danych o klientach, spersonalizowane reklamy sprawdzają się w tym biznesie idealnie. Sklepy internetowe dysponują ogromną ilością danych w zakresie historii przeglądania, informacji o urządzeniu, z którego korzysta użytkownik do przeglądania strony sklepu, czy też wzorców zakupowych. Analizując te dane za pomocą zaawansowanych algorytmów, w tym algorytmów sztucznej inteligencji, marki mogą uzyskać niezwykle cenny podgląd na zachowanie i preferencje klienta. Mogą w prosty sposób stworzyć sylwetkę danego klienta, uwzględniając wszystkie najważniejsze aspekty względem dokonywania zakupów w sieci.

Mając już przed sobą wyniki szczegółowej analizy i sylwetki poszczególnych konsumentów, marketingowcy mogą je skutecznie wykorzystać do stworzenia ukierunkowanych, spersonalizowanych reklam, które będę przeznaczone dla indywidualnych klientów. Będą one skrojone dokładnie pod danego konsumenta, bo będą zawierały wyłącznie te oferty i informacje zakupowe, którymi może być potencjalnie zainteresowany.

Dynamiczne rekomendacje

To, co sprawia, że strategia spersonalizowanych reklam jest tak wyjątkowo skuteczna w aspekcie branży e-commerce, to fakt, że obejmuje ona koncepcję dynamicznych rekomendacji, czyli polecania usług i produktów w czasie rzeczywistym. Jest to zatem unikalne podejście, które nie ogranicza się wyłącznie do tradycyjnej formy reklamy, gdzie kampania marketingowa jest skrupulatnie przygotowywana przez kilka tygodni, a nawet miesięcy, bo w tej koncepcji firmy mogą prezentować spersonalizowane reklamy na bieżąco, w trakcie przeglądania przez użytkownika sklepu.

To wszystko jest możliwe dzięki analizie wcześniejszych zakupów klienta oraz prześledzenia jego historii przeglądania w sklepie internetowym. Firmy, analizując kluczowe dane, mogą bez większych problemów wydedukować, nad czym zastanawia się dany klient i co warto mu w tym momencie polecić, czyli co jest skłonny zakupić. Dynamiczne sugerowanie produktów w sposób spersonalizowany daje dużo korzyści, i to zarówno konsumentowi, jak i sklepom. Konsument uzyskuje dostęp do płynnego i przyjemnego procesu zakupowego, a sklep może zwiększyć sprzedaż, poprzez bardziej spersonalizowany i dopasowany do potrzeb klienta cross-selling.

Retargeting

Potencjał spersonalizowanych reklam w marketingu e-commerce widać najlepiej w przypadku retargetingu. To specyficzny rodzaj kampanii marketingowej, w której celem zasadniczym jest zachęcenie klienta, który odwiedził wcześniej witrynę sklepu, ale nie dokonał zakupu do powrotu na stronę i sfinalizowania transakcji. Tutaj pojawiają się spersonalizowane reklamy, które mogą „odwalić” całą robotę, na nowo angażując klienta.

Poprzez przygotowanie spersonalizowanej reklamy dopasowanej do konkretnego klienta, która będzie zawierała informacje na temat produktów, którymi ów użytkownik był wcześniej zainteresowany, firmy z branży e-commerce mogą bez większego wysiłku zachęcić klienta do ponownej wizyty swojej strony. To genialny i prosty sposób, aby trafnie podsunąć mu pod nos produkty, które najprawdopodobniej chciał wcześniej kupić, ale z jakiegoś powodu tego nie zrobił.

Po zobaczeniu takiej spersonalizowanej reklamy klient zostanie ponownie zaangażowany i istnieje bardzo duża szansa, że wróci na stronę i w końcu dokona zakupu, który rozważał. Co najlepsze, nawet jeśli nie zakupi dokładnie tego produktu, który zobaczył w spersonalizowanej reklamy w ramach retargetingu, to i tak cel w pewnym stopniu został osiągnięty, bo klient wrócił na stronę i być może zainteresuje go jakiś inny produkt z oferty.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia