Wędkarze uratowani z dryfującej kry na Zalewie Wiślanym

Ratownicy Marynarki Wojennej uratowali czterech wędkarzy z dryfującej kry. Akcja ratownicza odbyła się w powiecie braniewskim na Zalewie Wiślanym. Wędkarze uratowani z wody dzięki helikopterowi Marynarki Wojennej!

385

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

poduszkowiec Straży Granicznej Wędkarze uratowani
poduszkowiec Straży Granicznej Wędkarze uratowani

W środę 17 stycznia 2024 roku na Zalewie Wiślanym w powiecie braniewskim doszło do niebezpiecznej sytuacji. Czterech wędkarzy znalazło się na dryfującej kry, która oderwała się od stałego lodu. Akcja strażaków z PSP Braniewo i helikoptera zakończona powodzeniem.

Wędkarze uratowani na oderwanej krze – akcja śmigłowca Marynarki Wojennej

Wędkarze przebywali na lodzie w pobliżu miejscowości Ujście, gdy kra zaczęła się przemieszczać. Wkrótce znalazła się ona 400 metrów od brzegu, na torze wodnym. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wysłane służby ratownicze. W akcji brali udział strażacy, policja, straż graniczna oraz Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.

Ratownicy nie mogli dotrzeć do wędkarzy łodziami ani poduszkowcem. Spiętrzony na Zalewie lód uniemożliwił zwodowanie łodzi, a poduszkowiec Straży Granicznej nie mógł wyjść na Zalew. Ostatecznie do wędkarzy został skierowany śmigłowiec Marynarki Wojennej. Pilotowi udało się bezpiecznie podjąć ich z kry i przetransportować na brzeg.

helikopter Marynarki Wojennej Wędkarze uratowani
helikopter Marynarki Wojennej Wędkarze uratowani

Wszyscy wędkarze byli w dobrym stanie i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Apel strażaków

Strażacy apelują, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić na zamarznięte akweny.

  • Mamy bardzo silny wiatr oraz niską temperaturę. Przebywanie w takich warunkach powoduje wychłodzenie ciała i tak naprawdę zagrożenie dla zdrowia i życia. Do tego nie wiemy do końca jakiej grubości jest lód – mówi brygadier Jarosław Skalski z braniewskiej straży pożarnej.

Akcja ratunkowa na Zalewie Wiślanym była bardzo trudna i wymagała zaangażowania wielu służb. Dzięki sprawnej współpracy służb udało się uratować wędkarzy i zapobiec tragedii.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia