Joanna Kulig będzie przyznawać OSCARY

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyjęła Panią Joannę do swego grona.

238

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Joanna Kulig - na ciemnym tle, aktorka stoi w otoczeniu dziennikarzy. Widać twarz z wieloma zbliżonymi do niej mikrofonami.
Pierwsze refleksje po powrocie z gali Oscarowej w 2019 roku.

Joanna Kulig to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorek, która zyskała międzynarodową sławę. Między innymi dzięki swoim rolom w filmach nominowanych do Oscarów. Teraz dołączyła do prestiżowego grona Amerykańskiej Akademii Filmowej i od tej pory ma wpływ na wybór najlepszych produkcji i artystów w świecie kina.

Droga do Akademii

Swój debiut na dużym ekranie, Joanna Kulig miała w 2007 roku w filmie “Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego. Od tego czasu wystąpiła w wielu polskich i zagranicznych produkcjach, takich jak “Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, “Obce ciało”, “The Innocents”, “O mnie się nie martw” czy też “Ida”. Pani Joanna zagrała rolę Zuli, śpiewaczki i tancerki, która nawiązuje burzliwy romans z pianistą, w filmie “Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. Film ten był nominowany do trzech Oscarów w 2019 roku, w tym za najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepszą reżyserię i najlepsze zdjęcia.

Po sukcesie “Zimnej wojny” Joanna Kulig zaczęła pojawiać się coraz częściej w zagranicznych produkcjach. W marcu tego roku zobaczymy ją w komedii romantycznej “Miłość bez ostrzeżenia” Rebekki Miller. Joanna Kulig zagrała w niej Magdalenę, imigrantkę z Polski, której córka zakochuje się w synu bogatej pary. Kulig przyznała, że była zaskoczona, gdy reżyserka zaprosiła ją do współpracy. “Cieszyłam się, że dostałam taką szansę. Pamiętam, jak bardzo byłam zaskoczona, że Rebecca chce się ze mną spotkać” – powiedziała w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej.

Kulig nie zapomina jednak o swoich polskich korzeniach i nadal angażuje się w rodzime projekty. W 2020 roku zagrała główną rolę w serialu “The Eddy” Damiena Chazelle’a, który opowiada o losach właściciela klubu jazzowego w Paryżu. Również w tym roku wystąpiła w filmie “Królowa Śniegu” Agnieszki Smoczyńskiej, który jest adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena. W 2021 roku zagrała w filmie “Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, który opowiada o losach nastolatki, która ucieka z domu dziecka i szuka swojej biologicznej matki.

Joanna Kulig członkinią Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej

W czerwcu 2020 roku, Joanna Kulig otrzymała zaproszenie do dołączenia do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Jest ona odpowiedzialna za organizację i przyznawanie Oscarów. Aktorka była jedną z 398 osób, które zostały wybrane do tego elitarnego grona. Wśród nich znaleźli się także inni znani aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i producenci. Tacy jak Colin Farrell, Bill Hader, Paul Mescal czy Noemie Merlant.

Członkostwo w Akademii jest dożywotnie i oznacza, że Pani Joanna ma prawo głosować na nominowanych i laureatów Oscarów. A także uczestniczyć w różnych wydarzeniach i inicjatywach organizowanych przez Akademię. Kulig podzieliła się swoją radością z tego wyróżnienia na swoim profilu na Instagramie. “Jestem bardzo podekscytowana, że zostałam nową członkinią Akademii” – napisała. Zamieściła też zdjęcie, na którym widać ją podczas głosowania na nominowanych do Oscarów 2021.

Joanna Kulig nie boi się wyzwań i stale się rozwija, a jej talent jest doceniany zarówno w Polsce, jak i za granicą.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia