Rosyjskie roszczenia wobec Alaski są nierealne i nie mają podstaw prawnych. Sprzedaż Alaski została zawarta w traktacie międzynarodowym, który jest wiążący dla obu stron. Rosja nie ma prawa jednostronnie unieważniać tego traktatu.
Czy szykuje się wojna Rosja vs USA?
Władimir Putin podpisał dekret, w którym uznał sprzedaż Alaski za nielegalną, ale jest to jedynie deklaracja polityczna, która nie ma żadnego znaczenia prawnego. Dekret ten jest próbą podgrzania nastrojów nacjonalistycznych w Rosji i odwrócenia uwagi od wewnętrznych problemów kraju.
Nie ma żadnych przesłanek ku temu, aby Rosja rzeczywiście wysunęła roszczenia terytorialne wobec Alaski. Stany Zjednoczone dysponują potężną armią i marynarką wojenną, która jest w stanie skutecznie bronić Alaski przed rosyjską agresją.
Rosyjskie roszczenia wobec Alaski są raczej próbą wywierania presji na Stany Zjednoczone. Rosja chce zmusić USA do ustępstw w innych kwestiach, np. w sprawie Ukrainy lub NATO.
kilka argumentów, które przemawiają przeciwko rosyjskim roszczeniom wobec Alaski:
- Sprzedaż Alaski została zawarta w traktacie międzynarodowym, który jest wiążący dla obu stron. Rosja nie ma prawa jednostronnie unieważniać tego traktatu.
- Alaska jest częścią Stanów Zjednoczonych od ponad 150 lat. Mieszkają tam miliony Amerykanów, którzy uważają Alaskę za swoją ojczyznę.
- Stany Zjednoczone dysponują potężną armią i marynarką wojenną, która jest w stanie skutecznie bronić Alaski przed rosyjską agresją.
Oczywiście, nie można wykluczyć, że Rosja może podjąć próbę zajęcia Alaski siłą. Jednak jest to scenariusz bardzo mało prawdopodobny.
Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami
Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.
Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.