Putin chce zwrotu Alaski, podpisał stosowny dekret delegalizujący jej sprzedaż

Putin chce zwrotu Alaski. Rosyjski prezydent podpisał deklarację polityczną, jednak nie ma ona żadnego znaczenia prawnego. USA mają podstawy, by ochronić swoje terytorium. Rosja szuka ustępstw w kwestiach międzynarodowych.

865

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Putin chce zwrotu Alaski
Putin chce zwrotu Alaski

Rosyjskie roszczenia wobec Alaski są nierealne i nie mają podstaw prawnych. Sprzedaż Alaski została zawarta w traktacie międzynarodowym, który jest wiążący dla obu stron. Rosja nie ma prawa jednostronnie unieważniać tego traktatu.

Czy szykuje się wojna Rosja vs USA?

Władimir Putin podpisał dekret, w którym uznał sprzedaż Alaski za nielegalną, ale jest to jedynie deklaracja polityczna, która nie ma żadnego znaczenia prawnego. Dekret ten jest próbą podgrzania nastrojów nacjonalistycznych w Rosji i odwrócenia uwagi od wewnętrznych problemów kraju.

Nie ma żadnych przesłanek ku temu, aby Rosja rzeczywiście wysunęła roszczenia terytorialne wobec Alaski. Stany Zjednoczone dysponują potężną armią i marynarką wojenną, która jest w stanie skutecznie bronić Alaski przed rosyjską agresją.

Rosyjskie roszczenia wobec Alaski są raczej próbą wywierania presji na Stany Zjednoczone. Rosja chce zmusić USA do ustępstw w innych kwestiach, np. w sprawie Ukrainy lub NATO.

kilka argumentów, które przemawiają przeciwko rosyjskim roszczeniom wobec Alaski:

  • Sprzedaż Alaski została zawarta w traktacie międzynarodowym, który jest wiążący dla obu stron. Rosja nie ma prawa jednostronnie unieważniać tego traktatu.
  • Alaska jest częścią Stanów Zjednoczonych od ponad 150 lat. Mieszkają tam miliony Amerykanów, którzy uważają Alaskę za swoją ojczyznę.
  • Stany Zjednoczone dysponują potężną armią i marynarką wojenną, która jest w stanie skutecznie bronić Alaski przed rosyjską agresją.

Oczywiście, nie można wykluczyć, że Rosja może podjąć próbę zajęcia Alaski siłą. Jednak jest to scenariusz bardzo mało prawdopodobny.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia