Akta sprawy w garażu czyli nieszablonowy prokurator

Ministerstwo Sprawiedliwości szybko zareagowało na doniesienia medialne polityków partii Prawo i Sprawiedliwość o Aktach Sprawy w lubelskim garażu. Dowiedz się więcej!

171

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

czy sztuczna inteligencja pomoże frankowiczom? - Adam Bodnar
Czy sztuczna inteligencja pomoże frankowiczom? - Takie plany ma Adam Bodnar

Ministerstwo Sprawiedliwości szybko reaguje na doniesienia medialne dotyczące lubelskiego Prokuratora Regionalnego Jerzego Ziarkiewicza, który według informacji „Gazety Wyborczej” przechowywał akta spraw dotyczące polityków partii Prawo i Sprawiedliwość.

Akta sprawy zgodnie z przepisami nie mogą być przechowywane w prywatnym garażu, na pewno?

Redaktor Jacek Brzuszkiewicz opublikował w czwartek artykuł w lubelskiej „Gazecie Wyborczej”, w którym ujawnił, że akta postępowań przygotowawczych Prokuratury Regionalnej w Lublinie były przechowywane w garażu.

Według doniesień „Gazety Wyborczej”, po zmianie na stanowisku ministra sprawiedliwości i odejściu Zbigniewa Ziobry oraz rządu PiS, w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie zapanowała panika i nerwowa atmosfera. Jerzy Ziarkiewicz, szef prokuratury w Lublinie, był uważany za zaufanego człowieka Ziobry. W artykule czytamy, że akta śledztw związane z politykami PiS zostały szybko wyciągnięte z zamrażarki i przekazane podległym prokuratorom z poleceniem natychmiastowego wszczęcia postępowania.

Strach przed nową miotłą?

Gazeta sugeruje, że taka nagła aktywność jest związana z oczekiwaną kontrolą nowych przełożonych, którzy planują przegląd prokuratur, zaczynając od wizyty w Lublinie u Jerzego Ziarkiewicza.

W reakcji na te doniesienia Ministerstwo Sprawiedliwości podało, że pełniący obowiązki Prokuratora Krajowego, Jacek Bilewicz, skierował pisemne wystąpienie do Prokuratora Regionalnego w Lublinie Jerzego Ziarkiewicza, żądając szczegółowych informacji na temat sprawy oraz oświadczenia w związku z treścią artykułu. Cała sytuacja rzuca nowe światło na kwestie bezpieczeństwa dokumentacji prokuratorskiej i wywołuje pytania dotyczące etyki zawodowej oraz niezależności prokuratury.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia