Akta sprawy w garażu czyli nieszablonowy prokurator

Ministerstwo Sprawiedliwości szybko zareagowało na doniesienia medialne polityków partii Prawo i Sprawiedliwość o Aktach Sprawy w lubelskim garażu. Dowiedz się więcej!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Postanowienie Trybunału Konstytucyjnego
Adam Bodnar minister sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości szybko reaguje na doniesienia medialne dotyczące lubelskiego Prokuratora Regionalnego Jerzego Ziarkiewicza, który według informacji „Gazety Wyborczej” przechowywał akta spraw dotyczące polityków partii Prawo i Sprawiedliwość.

Akta sprawy zgodnie z przepisami nie mogą być przechowywane w prywatnym garażu, na pewno?

Redaktor Jacek Brzuszkiewicz opublikował w czwartek artykuł w lubelskiej „Gazecie Wyborczej”, w którym ujawnił, że akta postępowań przygotowawczych Prokuratury Regionalnej w Lublinie były przechowywane w garażu.

Według doniesień „Gazety Wyborczej”, po zmianie na stanowisku ministra sprawiedliwości i odejściu Zbigniewa Ziobry oraz rządu PiS, w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie zapanowała panika i nerwowa atmosfera. Jerzy Ziarkiewicz, szef prokuratury w Lublinie, był uważany za zaufanego człowieka Ziobry. W artykule czytamy, że akta śledztw związane z politykami PiS zostały szybko wyciągnięte z zamrażarki i przekazane podległym prokuratorom z poleceniem natychmiastowego wszczęcia postępowania.

Strach przed nową miotłą?

Gazeta sugeruje, że taka nagła aktywność jest związana z oczekiwaną kontrolą nowych przełożonych, którzy planują przegląd prokuratur, zaczynając od wizyty w Lublinie u Jerzego Ziarkiewicza.

W reakcji na te doniesienia Ministerstwo Sprawiedliwości podało, że pełniący obowiązki Prokuratora Krajowego, Jacek Bilewicz, skierował pisemne wystąpienie do Prokuratora Regionalnego w Lublinie Jerzego Ziarkiewicza, żądając szczegółowych informacji na temat sprawy oraz oświadczenia w związku z treścią artykułu. Cała sytuacja rzuca nowe światło na kwestie bezpieczeństwa dokumentacji prokuratorskiej i wywołuje pytania dotyczące etyki zawodowej oraz niezależności prokuratury.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia