32. Finał WOŚP: tysiące wolontariuszy na ulicach, a wieczorem światełko do nieba

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku odbył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tematem tegorocznej zbiórki było wsparcie zdrowia płuc. W całym kraju tysiące wolontariuszy zbierało pieniądze do puszek, a wieczorem w całej Polsce symbolicznie zapalone będzie światełko do nieba.

32. Finał WOŚP – Rekordowa zbiórka

Do godziny 18:30 na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło już ponad 67 milionów złotych. To rekordowa kwota zebrana w ciągu jednego dnia. W ubiegłym roku, podczas 31. Finału, zebrano 51 milionów złotych. Wolontariusze zbierali pieniądze w całej Polsce, w miastach i małych miejscowościach.

W tym roku scena główna 32. Finału WOŚP znajdowała się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Była to pierwsza taka sytuacja w historii finałów WOŚP. Na scenie wystąpiły m.in. następujące gwiazdy:

  • Edyta Górniak
  • Dawid Kwiatkowski
  • Kayah
  • Michał Szpak
  • Margaret
  • Luiku (Ukraina)
  • Hoffmaestro (Szwecja)

Koncert potrwa dziś mniej więcej do godziny 21:30.

Oprócz koncertu finałowego w Warszawie, w całym kraju odbywały się również inne imprezy towarzyszące zbiórce. W wielu miastach odbywały się koncerty, festyny, biegi i inne wydarzenia.

32. Finał WOŚP – Świecimy dla zdrowia płuc

Wieczorem, o godzinie 20:00, w całej Polsce pojawi się symboliczne „światełko do nieba”. W tym roku w większości miast zamiast fajerwerków wykorzystano światełka laserowe. To rozwiązanie jest bardziej ekologiczne i bezpieczne.

Światełko do nieba to symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 32 lat jest to jeden z najbardziej oczekiwanych momentów finału.

Podsumowując:

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał wielkim sukcesem. Zebrana kwota jest rekordowa i pozwoli na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia