Awaria kabla energetycznego pomiędzy Finlandią a Estonią

Przyczyna nieznana: awaria kabla energetycznego między Finlandią a Estonią. Władze biorą pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze, w tym sabotaż ze strony Rosji.

190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

awaria kabla energetycznego
awaria kabla energetycznego Finlandia - Estonia

Przyczyna awarii podmorskiego kabla energetycznego między Finlandią a Estonią jest na razie nieznana. Władze biorą pod uwagę wszystkie możliwe scenariusze, w tym sabotaż ze strony Rosji.

Możliwe przyczyny awarii:

  • Awaria techniczna: Jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna awarii. Podmorskie kable energetyczne są narażone na uszkodzenia mechaniczne, korozję, a także działania czynników atmosferycznych, takich jak fale i prądy morskie.
  • Sabotaż: Rosja może być zainteresowana sabotażem kabla, aby zakłócić dostawy energii elektrycznej do Finlandii. Finlandia planuje przystąpienie do NATO, co Rosja uważa za zagrożenie dla swojego bezpieczeństwa. Sabotaż kabla byłby jednym ze sposobów na wywieranie presji na Finlandię.
  • Cyberataki: Rosja może również zaatakować kabel energetyczny za pomocą cyberataku. Cyberataki są coraz częściej wykorzystywane do przeprowadzania ataków na infrastrukturę krytyczną.

Obecna sytuacja:

  • Dostawy energii elektrycznej są zabezpieczone: Finlandia ma połączenia elektroenergetyczne z innymi krajami, w tym ze Szwecją i Norwegią. Dzięki temu dostawy energii elektrycznej są zabezpieczone, mimo awarii kabla EstLink2.
  • Możliwe konsekwencje awarii: Awaria kabla EstLink2 może mieć wpływ na ceny energii elektrycznej w Finlandii. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na energię, ceny mogą wzrosnąć.

Dalej:

  • Dochodzenie w sprawie awarii: Fingrid prowadzi dochodzenie w sprawie awarii kabla EstLink2. Dochodzenie ma na celu ustalenie przyczyny awarii.
  • Ochrona infrastruktury krytycznej: Finlandia zwiększa ochronę infrastruktury krytycznej, w tym kabli energetycznych. Finlandia obawia się, że Rosja może przeprowadzać ataki na infrastrukturę krytyczna w odpowiedzi na plany przystąpienia Finlandii do NATO.

Awaria kabla energetycznego to dopiero początek?

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia