Ford Ranger Wildtrak, terenowy Pick-up czy osobowa terenówka?

Wildtrak - Ford Ranger skonstruowany po to, aby wyglądać i działać inaczej. Czysty terenowy luksus dla pięciu osób z personalizowanymi kolorami karoserii i różnymi rozmiarami felg. Ford Ranger Wildtrak!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Ranger Wildtrak, terenowy Pick-up czy osobowa terenówka?
Ford Ranger Wildtrak, terenowy Pick-up czy osobowa terenówka?

Nowy wymiar auta typu pick-up. Tak jak kiedyś auta terenowe przemieniły się w SUVy niestety tracąc właściwości terenowe tak teraz… No właśnie, w którą stronę to idzie? Kolejna wersja Rangera zbliża komfort jazdy do wygodnej osobówki a co z właściwościami terenowymi, upadek ostatniego bastionu? Nie, po stokroć nie, Ford Ranger Wildtrak w terenie czuje się jak ryba w wodzie. To jego naturalne środowisko.


Ford Ranger dla Miłośników Pick-up’ów – Wygląd i Personalizacja

Ranger wyróżnia się na rynku pickupów, utrzymując odmienny wygląd w porównaniu do konkurencji. Model Wildtrack, zwłaszcza w malowaniu Cyber Orange, przyciąga uwagę. Ranger oferuje trzy warianty kabiny: pojedynczą, przedłużaną i podwójną. Najbardziej popularną jest kabina podwójna, zapewniająca wygodne warunki dla pięciu dorosłych pasażerów. Samochód może być spersonalizowany, oferując różne kolory karoserii, a także różne rozmiary felg, w tym 16, 18 i 20 cali.

Ford Ranger Wildtrak terenowy Pick-up
Ford Ranger Wildtrak terenowy Pick-up czy osobowa terenówka?

Dane Techniczne

Ford Ranger posiada różne jednostki napędowe, w tym dwulitrowy diesel o mocy 170 lub 205 KM oraz imponujący 3.0 V6 EcoBlue o mocy 240 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Silnik V6 zapewnia solidne osiągi, umożliwiając przyspieszenie do pierwszej setki w mniej niż 9 sekund, osiągając prędkość maksymalną 180 km/h. Automatyczna 10-stopniowa skrzynia biegów sprawnie współpracuje z silnikiem. Ranger posiada także systemy terenowe, takie jak asystent zjazdu, zdolność do brodzenia w wodzie o głębokości 80 cm i różne tryby jazdy, umożliwiając użytkownikowi dostosowanie pojazdu do warunków terenowych.

Ford Ranger Wildtrak terenowy Pick-up interior
Ford Ranger Wildtrak terenowy Pick-up interior

Wnętrze i Komfort

Wnętrze kabiny Rangera jest porównywalne do aut osobowych klasy średniej. Fotele są wyposażone w regulację, a opcjonalna elektryczna regulacja pozwala na dostosowanie pozycji za kierownicą. Duży, pionowy tablet o przekątnej 12 cali dominuje kokpit, umożliwiając sparowanie z systemami Android Auto i Apple CarPlay. Klimatyzacja, system audio B&O, indukcyjna ładowarka, adaptacyjny tempomat i liczne systemy bezpieczeństwa dodają do komfortu podróży. Mimo stosowania twardych tworzyw, wnętrze prezentuje się solidnie. Tak na prawdę to jest tam jak w osobówce.

  • Kabina podwójna
  • Siedzenia przednie regulowane w 8 kierunkach
  • Siedzenia tylne z regulacją oparcia
  • Kierownica regulowana w 4 kierunkach
  • Cyfrowy kokpit
  • 12-calowy ekran dotykowy z systemem multimedialnym SYNC 4
  • Nagłośnienie B&O
  • System kamer 360 stopni
  • Adaptacyjny tempomat
  • Systemy bezpieczeństwa aktywnego
Ford Ranger Wildtrak terenowy Pick-up
Ford Ranger Wildtrak terenowy Pick-up z dużym grillem

Cena i Wartość

Ford Ranger Wildtrack nie jest tanim zakupem, z ceną startującą od 146 290 złotych netto. Model Wildtrack kosztuje około 209 600 złotych netto, a dodatkowa dopłata do silnika V6 to około 50 tysięcy złotych netto. Mimo to, standardowe wyposażenie obejmuje mocnego diesla, 10-biegową skrzynię biegów i bogate opcje. Dla osób ceniących styl, wydajność i uniwersalność, Ranger jest jednym z najciekawszych pickupów na rynku, oferującym zarówno użytkowość, jak i osobowy komfort.

na deser opis wrażeń z jazdy naszej koleżanki redakcyjnej która nigdy nie jeździła pick-up’em

Siadam za kierownicą Forda Rangera i od razu czuję się jak w domu. Wysoka pozycja za kierownicą zapewnia doskonałą widoczność, a ergonomiczne fotele zapewniają komfortową pozycję podczas jazdy. Ruszam z miejsca i od razu czuję moc 3-litrowego silnika V6. Silnik pracuje płynnie i cicho, a jego moc jest dostępna już od niskich obrotów.

Przyspieszam i Ranger z impetem rusza do przodu. Silnik reaguje błyskawicznie na wciśnięcie pedału gazu, a samochód z łatwością osiąga prędkość 100 km/h w niespełna 9 sekund. Jazda Fordem Rangerem to czysta przyjemność. Samochód jest bardzo dynamiczny i żwawo reaguje na polecenia kierowcy.

Wyjeżdżam z miasta i kieruję się w stronę lasu. Droga jest kręta i wyboista, ale Ranger radzi sobie z nią bez problemu. Podwozie dobrze tłumi nierówności, a samochód stabilnie trzyma się drogi.

Wjeżdżam do lasu i zaczynam testować właściwości terenowe Rangera. Samochód bez problemu radzi sobie z błotnistymi i kamienistymi podłożami. Napęd 4×4 z reduktorem zapewnia doskonałą trakcję, a zawieszenie skutecznie tłumi nierówności.

Po kilku godzinach jazdy jestem pod dużym wrażeniem możliwości Forda Rangera. Samochód jest bardzo dynamiczny, komfortowy i ma doskonałe właściwości terenowe. Ford Ranger Wildtrak to idealny wybór dla osób, które szukają samochodu, który sprawdzi się zarówno na asfalcie, jak i w terenie.

A tak zachowywał się na plaży poprzedni model Wildtraka, wrażenia z jazdy obecnym już wkrótce.

Bezpieczny zakup Ford Ranger Wildtrak

Ford Ranger Wildtrak

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia