Podatek od emerytur

100 dni i 60 tys. kwoty wolnej od podatku wtedy podatek od emerytur nie musiałby być płacony, 1 marca wyższe emerytury dzięki waloryzacji

223

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Miało być 100 dni i 60 tys. kwoty wolnej od podatku wtedy podatek od emerytur nie musiałby być płacony. Od 1 marca seniorzy będą mogli cieszyć się wyższymi emeryturami dzięki waloryzacji
Miało być 100 dni i 60 tys. kwoty wolnej od podatku wtedy podatek od emerytur nie musiałby być płacony. Od 1 marca seniorzy będą mogli cieszyć się wyższymi emeryturami dzięki waloryzacji

Miało być 100 dni i 60 tys. kwoty wolnej od podatku wtedy podatek od emerytur nie musiałby być płacony. Od 1 marca seniorzy będą mogli cieszyć się wyższymi emeryturami dzięki waloryzacji, która wyniesie minimum 11,9%. Jest to związane ze wzrostem cen towarów i usług w ubiegłym roku.

Jednak nie wszystko jest tak różowe, jak się wydaje. Podwyżka emerytur może oznaczać również podwyżkę podatku dochodowego dla niektórych emerytów. Dotyczy to tych, którzy do tej pory nie musieli płacić tego podatku, ponieważ ich świadczenie nie przekraczało kwoty wolnej od podatku, która wynosi 2500 zł brutto. Średnia emerytura netto to około 2900 zł (3100 zł z uwzględnieniem 13. i 14. emerytury).

Po waloryzacji więcej osób będzie musiało odprowadzać podatek dochodowy. Będą to zarówno ci, którzy już go płacili, jak i ci, którzy po raz pierwszy przekroczą próg 2500 zł. To może być dla nich niemiłym zaskoczeniem.

Czy nie powinno się więc podnieść kwoty wolnej od podatku, skoro wzrastają emerytury? Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi, ale są plany, aby zwiększyć ją do 60 000 zł rocznie, czyli dwukrotnie więcej niż teraz. Wtedy większość emerytów nie musiałaby płacić podatku, jeśli ich jedynym dochodem jest emerytura nieprzekraczająca 5000 zł miesięcznie.

Miało być 100 dni i 60 tys. kwoty wolnej od podatku, a jest Premier Donald Tusk i podatki od emerytur
Miało być 100 dni i 60 tys. kwoty wolnej od podatku, a jest Premier Donald Tusk i podatki od emerytur

Exposé premiera Donalda Tuska, a kwota wolna i podatek od emerytur

Jedno z pytań posłów zadane premierowi Donaldowi Tuskowi podczas pierwszego posiedzenia Sejmu RP: Co z kwotą wolną od podatku? Miało być 100 dni i 60 tys. kwoty wolnej od podatku. Pytam, co z kwotą wolną od podatku?

Odpowiedź jak została udzielona: Postulat dotyczący podniesienia kwoty wolnej od podatku do 60 000 zł pozostaje aktualny. Ze względu na wagę ww. postulatu jego wprowadzenie musi zostać poprzedzone stosownymi analizami, korespondować z wynikami audytu stanu finansów publicznych, uwzględniać wyniki analizy dot. wpływu na systemy IT, w tym czas niezbędny na implementację zmian w systemach informatycznych oraz przetestowanie projektowanych rozwiązań.

Wygląda więc na to że podatnicy nie prędko doczekają się spełnienia tej obietnicy.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! Poznaj swoje miasto, za naszym pośrednictwem.

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Ekipa Piaskownica 4×4 – WALENTYNKI relacja z wydarzenia

Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia