W którą stronę idą sprawy czyli ocena rządu po kwartale dobrej zmiany

Obecny rząd w Polsce oceniony został jako dobry lub bardzo dobry przez 38% Polaków w sondażu Instytutu Badań Pollster. PiS i KO mają zupełnie inne oceny rządu. Tarcza antyinflacyjna? Ocena rządu niejednoznaczna!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

posiedzenie rządu
ocena rządu po kwartale dobrej zmiany

Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster w styczniu 2024 roku, 38% Polaków ocenia pracę obecnego rządu jako dobrą lub bardzo dobrą, a 52% jako złą lub bardzo złą. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej (KO) pozytywną ocenę wystawia 70% respondentów, a wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości (PiS) – 20%. ocena rządu nie jest jednoznaczna

Jakie zarzuty, jakie Polacy kierują pod adresem rządu

  • Złe zarządzanie kryzysem gospodarczym i inflacją.
  • Niedostateczna pomoc dla osób zarabiających najmniej.
  • Nieskuteczna polityka zagranczna.

Rząd Tuska wprowadził tarczę antyinflacyjną, która ma na celu złagodzenie skutków inflacji dla Polaków. Tarcza obejmuje m.in. obniżkę cen paliw, energii i żywności. Według prognoz rządowych, inflacja w Polsce powinna spaść do poziomu poniżej 6% w 2024 roku. Jednakże, niektórzy ekonomiści uważają, że inflacja może pozostać na wysokim poziomie przez dłuższy czas.

Niektórzy eksperci uważają, że rząd może stracić władzę w najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się w tym roku. Inni uważają, że PiS w samorządach nadal będzie rządzić, ale będzie musiał dokonać pewnych zmian w swojej polityce, aby zachować poparcie społeczne.

Oto kilka czynników, które mogą mieć wpływ na przyszłość rządu:

  • Sytuacja gospodarcza w Polsce i na świecie.
  • Wyniki najbliższych wyborów samorządowych, które odbędą się w 2024 roku.
  • Przebieg wojny na Ukrainie.

Czas pokaże, w jakim kierunku pójdą sprawy.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Brak postów do wyświetlenia