Ameryka nie rozumie że my w UE dajemy nielegalnym imigrantom wszystko, jesteśmy WZOREM

Ameryka nie koncentruje się na wsparciu Ukrainy. Podkreśla konieczność rozwiązania problemów wewnętrznych. Republikanie i senator Marco Rubio podkreśla zobowiązanie USA do wsparcia Ukrainy jako odpowiedź na atak premiera Donalda Tuska.

228

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Senator Marco Rubio vs Premier Donald Tusk
Senator Marco Rubio vs Premier Donald Tusk

W odpowiedzi na atak Donalda Tuska na republikanów, senator Marco Rubio z Partii Republikańskiej w USA wyraził swoje poparcie dla pomocy Ukrainie. Jednocześnie podkreślając konieczność rozwiązania kwestii problemów wewnętrznych Ameryki.

Ameryka nie chce finansować nielegalnych imigrantów wzorem UE

Rubio zaznaczył, że choć uznaje potrzebę wsparcia dla Ukrainy, priorytetem powinno być zwrócenie uwagi na sprawy dotyczące nielegalnej imigracji w Stanach Zjednoczonych. Senator sugerował, że gdyby Polska znalazła się w podobnej sytuacji z milionami nielegalnych imigrantów, koncentrowałaby się na rozwiązaniu tego krajowego problemu. Problemu imigrantów zamiast skupiać się na zagadnieniach międzynarodowych(na pewno premier Tusk to rozumie), takich jak sytuacja na Ukrainie.

Rubio odniósł się również do zarzutów Tuska w związku z głosowaniem republikanów nad projektem ustawy łączącej pomoc dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu z restrykcjami imigracyjnymi. Senator wyjaśnił, że pomimo odrzucenia pierwotnej propozycji, kwestia wsparcia dla Ukrainy nie jest jeszcze zakończona. Rubio zapowiedział, że w czwartek zagłosuje przeciwko dalszym pracom nad projektem, chyba że zostaną wprowadzone poprawki zaostrzające prawo imigracyjne.

Warunkiem dla jego poparcia jest również podpisanie przez prezydenta Bidena rozporządzenia wykonawczego. Rozporządzenia które odwróci zmiany w polityce imigracyjnej na południowej granicy. Senator Rubio argumentował, że reformy imigracyjne w pierwotnym projekcie republikanów nie rozwiązałyby istniejących problemów w kraju. I to było przyczyną sprzeciwu ze strony tej partii. Bo Ameryka nie rozumie?…

A jak to było z UE i imigrantami?

Polska była jednym z krajów, które sprzeciwiły się tzw. mechanizmowi relokacji. Argumentowała że decyzje dotyczące przyjmowania imigrantów powinny być suwerenną kwestią każdego państwa członkowskiego. Ostatecznie Polska, Węgry i Czechy nie zrealizowały przyjęcia przewidzianej liczby uchodźców, co doprowadziło do kontrowersji na forum unijnym.

Warto jednak podkreślić, że sam fakt sprzeciwu wobec mechanizmu relokacji nie jest bezpośrednim działaniem Tuska. Było wynikiem polityki krajowej i decyzji rządu Polski. Sytuacja ta była jednym z wielu elementów, które przyczyniły się do napięć. Wielkich napięć między Polską a niektórymi instytucjami UE w tamtym okresie. Więc UE wydała ogromne środki na imigrantów i chce by Ameryka pomogła Ukrainie angażując 5x więcej środków niż UE. Dziwne bo to UE chce być liderem w Europie ale za amerykańskie pieniądze?

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia