Wybuch gazu na Gubałówce w Zakopanem

We wtorek 13 lutego 2024 roku doszło do wybuchu gazu na stoisku na Gubałówce w Zakopanem. W wyniku eksplozji zawaliła się drewniana konstrukcja, w której znajdowała się wypożyczalnia nart.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wybuch gazu na Gubałówce doprowadził do zawalenia się budynku usługowego. FOTO © goral.info.pl
Wybuch gazu na Gubałówce doprowadził do zawalenia się budynku usługowego. FOTO © goral.info.pl

13 lutego, we wtorek ok godziny 10:30 doszło do wybuchu gazu w Zakopanem przy ulicy Stanisława Zubka. W wyniku eksplozji zawalił się mały, drewniany budynek o wymiarach 5 na 6 metrów, w którym mieściła się wypożyczalnia nart.

Jedna osoba lekko ranna

Początkowo strażacy informowali, że na miejscu nie było osób poszkodowanych. Jednakże tuż po wybuchu naoczni świadkowie zeznali, że w środku były dwie osoby, ale oddaliły się z miejsca zdarzenia. Później do służb ratunkowych zgłosił się lekko ranny mężczyzna, który został zabrany do szpitala.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili brak osób poszkodowanych. Budynek zawalił się całkowicie – poinformował mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie. W budynku w momencie wybuchu był pracownik tej wypożyczalni nart. Został poszkodowany. Po wybuchu oddalił się z miejsca zdarzenia, ale wrócił i zajął się nim przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego – skomentował sprawę oficer prasowy zakopiańskiej PSP.

Przyczyny wybuchu

Do wybuchu gazu w Zakopanem, który doprowadził do zawalenia się budynku wypożyczalni nart, doszło z powodu rozszczelnienia butli podłączonej do piecyka ogrzewającego pomieszczenie. Gaz ulatniał się przez pewien czas, gromadząc się w ciasnej przestrzeni. W pewnym momencie doszło do zapłonu, co spowodowało potężną eksplozję i zawalenie się drewnianej konstrukcji.

Zdarzenie w Zakopanem po raz kolejny zwraca uwagę na konieczność zachowania ostrożności podczas korzystania z urządzeń gazowych. Należy regularnie sprawdzać instalacje gazowe i dbać o ich prawidłowy stan techniczny. W przypadku wyczucia zapachu gazu należy niezwłocznie opuścić pomieszczenie i powiadomić służby ratunkowe.

Wybuch gazu na Gubałówce – skutki

Eksplozja gazu w Zakopanem spowodowała spore zniszczenia. Budynek wypożyczalni nart uległ całkowitemu zawaleniu, a jego elementy rozrzucone są wzdłuż ulicy Stanisława Zubka. Zniszczeniu uległ również znajdujący się tam sprzęt narciarski.

W wyniku wybuchu w okolicy wystąpiły duże utrudnienia w ruchu. Na miejscu zdarzenia nadal pracują służby, które usuwają skutki wybuchu. Droga jest już przejezdna, jednak mogą występować utrudnienia.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Co trzeci dzień do szpitala trafia dziecko po próbie samobójczej – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Złoty medal dla Weroniki Gurynow. Historyczny sukces dla Polski – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Cyberbezpieczeństwo: Zawód przyszłości – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Brak postów do wyświetlenia