Gliwice w oparach absurdu. Policjanci okradali seniorów metodą… na policjanta

221

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Policjanci okradali seniorów podszywając się pod stróżów prawa.
Policjanci okradali seniorów podszywając się pod stróżów prawa.

Sześciu funkcjonariuszy gliwickiej policji zostało zawieszonych w czynnościach służbowych po tym, jak wyszło na jaw, że okradali oni seniorów metodą „na policjanta”.

Policjanci okradali seniorów

Sześciu funkcjonariuszy policji w Gliwicach postanowiło „dorzucić swoje trzy grosze” do wizerunku instytucji, którą reprezentują. W toku innego śledztwa wyszło na jaw, iż okradali oni starsze osoby metodą…”na policjanta”. Cóż za zbieg okoliczności!

Metoda „na policjanta” to prawdziwy klasyk gatunku. Oszust podaje się za stróża prawa, straszy starszą osobę jakimś wyimaginowanym zagrożeniem, a następnie nakłania on seniora do przekazania mu pieniędzy lub kosztowności w celu „zabezpieczenia” ich przed kradzieżą. W przypadku gliwickich funkcjonariuszy metoda ta działała bez zarzutu – w końcu kto odmówi stróżowi prawa?

Nosił wilk razy kilka…

Sprawa wyszła na jaw przy okazji innego śledztwa, dotyczącego przywłaszczenia przez w.w policjantów depozytu osoby zmarłej. Jak się okazało, mundurowi zabrali dla siebie część pieniędzy, które mieli dostarczyć rodzinie zmarłego.

Bliscy zmarłego, który przed śmiercią złożył depozyt w policyjnym komisariacie, zwrócili uwagę na brak znacznej sumy pieniędzy. Po zawiadomieniu przełożonych, rozpoczęto wewnętrzne śledztwo. Wkrótce okazało się, że sześciu funkcjonariuszy z komisariatu II w Gliwicach wykorzystywało swoje mundury i odznaki do oszukiwania seniorów.

Postepowanie dyscyplinarne

Sześciu funkcjonariuszy z komisariatu II w Gliwicach, którzy dopuścili się tych haniebnych czynów, zostało tymczasowo odsuniętych od służby. Prokuratura prowadzi intensywne śledztwo w sprawie oszustw „na policjanta”, których ofiarami padli seniorzy. Wobec skorumpowanych mundurowych wszczęto postępowanie dyscyplinarne, którego celem jest wydalenie ich ze służby.

Cóż można powiedzieć? Panowie policjanci byli bardzo skuteczni. Zarówno w udawaniu „stróżów prawa” jak również niszczeniu wizerunku instytucji, którą reprezentowali. A my, zwykli obywatele, możemy tylko patrzeć z przerażeniem i zastanawiać się, komu jeszcze możemy ufać…

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia