Pies w podróży – jak zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo?

Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo swojego psa podczas podróży. Odkryj cenne wskazówki dotyczące przygotowania psa do podróży i zapewnij mu odpowiedni komfort i wygodę.

349

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przygotowanie psa do podróży: Praktyczne wskazówki
Przygotowanie psa do podróży: Praktyczne wskazówki

Podróżowanie z psem wcale nie musi być udręką, pod warunkiem że odpowiednio przygotowujemy się do takiego wyjazdu. Zastanawiasz się, jak zadbać o komfort i bezpieczeństwo swojego pupila? Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.

Przygotowanie psa do podróży

Przygotowanie psa do podróży w dużej mierze będzie zależeć od tego, jak długa droga Was czeka. Jeśli jest to wyjazd zagraniczny, niezbędne będą na przykład odpowiednie szczepienia. Warto także zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa oraz akcesoria typu smycz i szelki. Miski z wodą, apteczka, zestaw do sprzątania po psie, ręczniki papierowe itp. także. Pies przed podróżą powinien wyjść na długi spacer, a jeżeli źle znosi podróż, warto zdecydować się na podanie zwierzęciu odpowiednich środków uspokajających przez lekarza weterynarii. 

Fotelik i mata dla psa do bagażnika

Przygotowanie psa do podróży to także zapewnienie mu odpowiedniego komfortu i wygody podczas wyjazdu. Niezbędna może okazać się mata dla psa do bagażnika, szelki, a nawet specjalny fotelik do samochodu. Szeroki wybór takich produktów można znaleźć między innymi w ofercie https://www.pokrowceo.pl/pl/p/Mata-pikowana-do-auta-dla-psa-do-bagaznika/471. Mata dla psa do bagażnika to nie tylko sposób na to, aby zwiększyć wygodę pupila podczas podróży. Ale równocześnie można w ten sposób uniknąć uszkodzenia i zabrudzenia tapicerki samochodu. Materiał, z którego wykonane są tego typu maty, jest zazwyczaj bardzo trwały i wodoodporny, co jest jego dodatkowym atutem. Do kompletu można kupić wygodną smycz zabezpieczającą, dzięki której zwierze będzie bezpieczne w przypadku kolizji lub nagłego hamowania.  

Przerwy w podróży

Podróż z psem będzie wymagała regularnych przerw na spacery oraz aktywności. W przypadku, gdy podróż jest długa, pupil może być zestresowany, dlatego warto regularnie robić przerwy, aby zwierzę mogło rozprostować nogi i rozładować napięcie poprzez zabawę. Najlepiej wybierać miejsca z dala od miasta, gdzie zwierzę będzie mogło pobiegać. Jest to także dobry czas na to, aby go nakarmić i dać mu wodę. Regularne przerwy w podróży są kluczowe, aby pies czuł się komfortowo, gdyż sprzyjają zmniejszeniu stresu.

Podróżowanie z czworonogiem może być przyjemne, jeśli będziemy odpowiednio przygotowani i zaopatrzeni w odpowiednie akcesoria typu mata dla psa do bagażnika, czy wygodna smycz. Pamiętajmy także o tym, aby przed dłuższą podróżą zabrać zwierzę na dłuższy spacer.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia