Szef Amerykańskiego Departamentu Obrony alarmuje!

Szef Pentagonu, Lloyd Austin, wyraził przekonanie, że w przypadku sukcesu Władimira Putina na Ukrainie, ten będzie kontynuował agresywne działania w regionie. Podkreślając, że w razie upadku Ukrainy, NATO może znaleźć się w sytuacji, gdzie będzie konieczne podjęcie działań zbrojnych przeciwko Rosji.

216

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Lloyd Austin:
Lloyd Austin: Istnieje realne zagrożenie zaangażowania NATO w konflikt z Rosją, jeśli Ukraina upadnie.

W trakcie przemówienia przed Komisją Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów w Kongresie USA, szef Pentagonu Lloyd Austin wyraził niepokój co do ewentualnych dalszych agresywnych działań Władimira Putina w regionie, zwłaszcza w kontekście sytuacji na Ukrainie. Sekretarz Obrony USA jasno stwierdził, że jeśli Ukraina upadnie, istnieje realne zagrożenie zaangażowania NATO w konflikt z Rosją.

Lloyd Austin podkreślił, że sukces Putina na Ukrainie mógłby skłonić go do jeszcze bardziej agresywnych działań w regionie. Ostrzegł, że inne autokratyczne reżimy mogą zacząć się zachęcać do ekspansji, widząc, że światowi liderzy nie byliby w stanie skutecznie wspomóc demokracji. Szef Pentagonu szczególnie zaznaczył, że kraje bałtyckie – Łotwa, Litwa i Estonia – są szczególnie narażone na przyszłe ekspansjonistyczne ambicje Putina.

Blokada Pomocy dla Ukrainy Grozi Niebezpieczeństwem

„Wszystkie trzy kraje są członkami NATO, co oznacza, że Rosja atakując dowolny pojedynczy naród, w zasadzie wypowiedziałaby wojnę całemu sojuszowi strategicznemu” – wyjaśnił Austin, podkreślając powagę sytuacji dla bezpieczeństwa całego regionu. Dodał również, że kraje bałtyckie są świadome potencjalnych zagrożeń ze strony rosyjskiego przywódcy.

W kontekście wsparcia dla Ukrainy, szef Pentagonu wspomniał o zablokowanym pakiecie pomocy, który stanął przed trudnościami w Izbie Reprezentantów ze względu na brak porozumienia w sprawie bezpieczeństwa granic. Austin wyraził zaniepokojenie tym, że niepowodzenie Stanów Zjednoczonych w zapewnieniu większej pomocy dla Kijowa może negatywnie wpłynąć na morale ukraińskich żołnierzy.

Jeśli będziemy dalej podążać tą drogą, będzie to prezent dla Putina- dodał Austin

„Nasi sojusznicy są zaniepokojeni przesłaniem, które wysyłamy. Jeśli będziemy dalej podążać tą drogą, będzie to prezent dla Putina, a na pewno nie chcemy, aby tak się stało” – podkreślił szef Pentagonu. Ostrzegł również, że niewłaściwe podejście do wsparcia Ukrainy może podważyć wiarygodność Stanów Zjednoczonych jako sojusznika i partnera.

Warto zauważyć, że w obliczu narastającego napięcia i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa europejskiego, słowa szefa Pentagonu nabierają szczególnego znaczenia, podkreślając konieczność jednoznacznego stanowiska oraz skutecznego wsparcia dla demokratycznych państw na kontynencie.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia