Kontenerowiec uderzył w most w Rotterdamie w centrum miasta

To już nie pierwszy raz, kiedy statek uderza w ten most. Wcześniej, w 2020 i 2022 roku, zanotowano dwa podobne incydenty, które również skutkowały zrzuceniem kontenerów do wody. Zobacz video ze zdarzenia

182

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kontenerowiec uderzył w most w Rotterdamie w centrum miasta
kontenerowiec utknął pod mostem w Rotterdamie

W ostatni piątek rano w Rotterdamie doszło do zdarzenia, które stanowi przestrogę dla wszystkich operatorów statków śródlądowych. 135-metrowy kontenerowiec „Monika Deymann” utknął pod mostem Willemsbrug po nieprawidłowej ocenie prześwitu mostu ze strony skippera. W wyniku tego incydentu, który trwał kilka godzin, nie odnotowano obrażeń. Są jednak straty, ze statku zostało zrzuconych kilka kontenerów, z których niektóre uległy uszkodzeniom. Kontenerowiec uderzył w most bo załoga nie zachowała zasad bezpieczeństwa.

To już 3 taki przypadek pod tym mostem

Kontenerowiec próbował przepłynąć pod mostem bez dokładnej oceny prześwitu, co doprowadziło do zablokowania jednostki. W rezultacie co najmniej dwa kontenery zostały zrzucone do wody, jednak były one puste. Władze natychmiast podjęły działania w celu usunięcia kontenerów z wody, aby uniknąć zagrożenia dla innych statków przepływających przez to miejsce.

To już nie pierwszy raz, kiedy kontenerowiec uderzył w most. Wcześniej, w 2020 i 2022 roku, zanotowano dwa podobne incydenty, które również skutkowały zrzuceniem kontenerów do wody. Problemem jest niewielki prześwit pod mostem, który dodatkowo zmienia się w zależności od poziomu wody w kanale Nieuwe Maas. Kapitanowie statków śródlądowych muszą precyzyjnie oceniać tę sytuację. Muszą podejmować odpowiedzialnie decyzje dotyczące przepłynięcia pod mostem, znajdującym się niemal w centrum Rotterdamu.

W związku z tym incydentem urząd Rijkwaterstaat zlecił ekspertyzę mostu, aby ocenić zakres uszkodzeń spowodowanych przez statek „Monika Deymann”. Całe zdarzenie stanowi pouczenie dla wszystkich zaangażowanych w żeglugę śródlądową, podkreślając konieczność przestrzegania norm bezpieczeństwa i dokładnej oceny warunków nawigacyjnych, zwłaszcza podczas przepływania pod mostami o ograniczonym prześwicie.

—————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia