2-letni Oliwier umierał na poboczu. Kierowca podejrzany o potrącenie dziecka zatrzymany!

Po dwóch tygodniach intensywnych poszukiwań policja zatrzymała 64-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, podejrzanego o śmiertelne potrącenie 2-letniego Oliwiera na DK57.

680

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

23 lutego w miejscowości Obiecanowo pod Makowem Mazowieckim doszło do tragicznego wypadku. 2-letni Oliwier, wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, wyszedł z nieogrodzonego domu i oddalił się w stronę pobliskiej drogi krajowej nr 57. Tam został potrącony przez samochód, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Mimo reanimacji, chłopiec zmarł w szpitalu. Sekcja zwłok wykazała, że główną przyczyną jego śmierci był ciężki uraz czaszkowo-mózgowy.

Intensywne śledztwo – kierowca zatrzymany!

Policja rozpoczęła intensywne poszukiwania sprawcy. Zabezpieczyli kilkadziesiąt nagrań z monitoringu i kamer samochodowych oraz przesłuchali świadków.

„W pierwszym etapie śledztwa zawężono czas, w którym doszło do zdarzenia. Kluczowe okazały się dwie minuty. Ponownie policjanci sekunda po sekundzie analizowali nagrania, nawet te, które tylko szczątkowo ukazywały miejsce zdarzenia”. Skomentowała sprawę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim Monika Winnik.

Po szczegółowej analizie materiałów dowodowych i powiązaniu wszystkich faktów, śledczy ustalili, że chłopca potrąciła Skoda Fabia, a kierował nią 64-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. We wtorek mężczyzna został zatrzymany. Policja zabezpieczyła również jego samochód do dalszych, szczegółowych badań.

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu przedstawiła 64-latkowi zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Wobec zatrzymanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł. A także – zakazu opuszczania kraju.

Za spowodowanie wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy pokrzywdzonemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja dziękuje wszystkim osobom, które przekazały nagrania ze swoich kamer samochodowych i informacje mogące pomóc w śledztwie. Jednocześnie apeluje o wzmożoną ostrożność w rejonach zabudowanych, szczególnie w pobliżu nieogrodzonych posesji.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia