Wywrotka wpadła do kanału portowego, kierowca podobno trzeźwy!

W ostatniej chwili kierowca zdołał opuścić kabinę pojazdu, a następnie został przekazany pod opiekę pogotowia ratunkowego. Mimo, że z relacji kierowcy wynikało, że w pojeździe nie było innych osób, straż pożarna weryfikowała tę informację dla pewności.

603

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nie trzeba być pijanym by zrobić ciekawy numer z wywrotką, wywrotka w kanale portowym
Nie trzeba być pijanym by zrobić ciekawy numer z wywrotką, wywrotka w kanale portowym fot. PSP Gdańsk

W porcie Gdańsk, w rejonie ul. Chodackiego, miało miejsce nietypowe i niebezpieczne zdarzenie. Pojazd ciężarowy, będący ciągnikiem z naczepą-wywrotką, częściowo zjechał z Nabrzeża Wiślanego do Martwej Wisły. Wywrotka wpadła do kanału portowego a kierowca był trzeźwy.

Nie trzeba być pijanym by zrobić ciekawy numer z wywrotką

Unosząc się na krawędzi wpadł do wody w niewyjaśniony bliżej sposób. Szoferka ciągnika znalazła się już w wodzie a szofer w szoku, tylne koła pozostały na nabrzeżu. Zgłoszenie dotarło do SKKM Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku około godziny 15:15. Na miejsce natychmiast zostało skierowanych sześć zastępów straży pożarnej z KM PSP Gdańsk, w tym JRG 4, JRG 1 oraz oficer operacyjny, a także dwa zastępy z Portowej Straży Pożarnej Florian. W akcji uczestniczył również statek pożarniczy.

W ostatniej chwili kierowca zdołał opuścić kabinę pojazdu, a następnie został przekazany pod opiekę pogotowia ratunkowego. Mimo, że z relacji kierowcy wynikało, że w pojeździe nie było innych osób, straż pożarna weryfikowała tę informację dla pewności.

Strażacy podjęli natychmiastowe działania zabezpieczające ciężarówkę przed dalszym zsuwaniem się do wody i rozpoczęli przygotowania do jej wyciągnięcia. Około godziny 17:30 udało się wyprowadzić pojazd ciężarowy z wody na nabrzeże, kończąc tym samym skuteczną operację ratunkową. Wszyscy kierowcy ciężarówek przemieszczający się w okolicy są ponadto przestrzegani o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na terenach portowych, aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości.

Kierowcy wywrotek to jajcarze!!! oto inne przykłady

Wywrotki to ciężarówki, które ze względu na swoją konstrukcję są szczególnie narażone na przewrócenie. Poniżej przedstawiam kilka przykładów wypadków z ich udziałem:

1. Wypadek na autostradzie A1

W 2023 roku na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego doszło do wypadku z udziałem wywrotki. Ciężarówka przewróciła się na bok, blokując dwa pasy ruchu. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny.

2. Wywrotka wjechała do rowu

W 2022 roku w województwie pomorskim kierujący wywrotką stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego ciężarówka wjechała do rowu. Kierowca został przewieziony do szpitala z obrażeniami ciała.

3. Wywrotka uderzyła w wiadukt

W 2021 roku w Warszawie wywrotka uderzyła w wiadukt. W wyniku zdarzenia kabina kierowcy została całkowicie zmiażdżona. Kierowca zginął na miejscu.

SWIEBODZIN (LUBUSKIE) WYWROTKA POD WIADUKTEM NZ PRZOD WYWROTKI PODBIOSL SIE POD WPLYWEM ZACZEPIENIA O ELEMENTY WIADUKTU 25 04 2012 FOT POLICJA SWIEBODZIN

4. Wywrotka przewróciła się podczas wyładunku

W 2020 roku w Gdańsku podczas wyładunku żwiru wywrotka przewróciła się na bok. Na szczęście nikt nie został ranny.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Kulinarna Nawigacja

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia