Jedno z 399 Ferrari Enzo – rozbite

Aby w pełni cieszyć się takimi samochodami, oprócz ogromnej kasy, potrzebne są mistrzowskie umiejętności oraz zdrowy rozsądek.

137

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ferrari Enzo - po szarym asfalcie, drogi ekspresowej mknie krwisto-czerwony bolid Ferrari. Bardzo niski i szeroki.
Tak mogło wyglądać Enzo, chwilę przed wypadkiem.

Enzo to jeden z najbardziej pożądanych modeli Ferrari pośród kolekcjonerów. Ten zaliczany do segmentu G+ samochód sportowy, produkowano w latach 2002÷2004 i powstało go jedynie 399 egzemplarzy. Inspirowany bolidami Formuły 1, model został nazwany na cześć założyciela fabryki z Maranello – Enzo Ferrariego. Za stylistykę pięknego Ferrari Enzo, odpowiadał Ken Okuyama, z legendarnego studia projektowego Pininfarina. Te wszystkie czynniki wyjaśniają czemu chcąc kupić Enzo, trzeba mieć na koncie bankowym ok. 4÷5 000 000,00 €. Ferrari Enzo

Jak do tego doszło

Nie przerażajcie się kwotą, za naszą zachodnią granicą pojawiła się okazja kupna powypadkowego Enzo, cena na razie jest nieznana. Jak donoszą media, we Wtorek ok. godziny 11:15, 43-letni kierowca jadąc w kierunku Stuttgartu autostradą A99, stracił panowanie nad swoim superautem. Prowadzący Ferrari chciał przed zjazdem Neuherberg wyprzedzić auto jadące przed nim, przy zmianie pasa ruchu na lewy, stracił z nieznanych dotąd przyczyn kontrolę nad swoim sportowym samochodem. Ten uderzył najpierw w barierę ochronną, a następnie czołowo w wyprzedzany samochód.

Kosztowne szkodzenia w Ferrari Enzo

Ferrari Enzo - widok prawego boku rozbitego Ferrari. Brakuje prawego błotnika Czerwonego samochodu. W oddali widać niemieckiego strażaka.
Z tej perspektywy, szkody wydają się być niewielkie.

Policja z Freising opublikowała dwa zdjęcia z miejsca wypadku na których widać, że zniszczony został przedni zderzak Ferrari. Zderzak, maska i reflektory zostały całkowicie oderwane od samochodu, a przednie koło oraz elementy zawieszenia po stronie kierowcy zostały mocno uszkodzone. Trudno stwierdzić, czy uszkodzeniu uległ również monocoque z włókna węglowego, na którym opiera się konstrukcja samochodu.

Ferrari Enzo - daleki widok rozbitego, czerwonego bolidu, od przodu.Na pierwszym planie samochód straży pożarnej. Daleko za rozbitkiem, widać kolejne wozy strażackie.
Z tego ujęcia widać, że tanio nie będzie.

Kierowca Enzo zakończył swój drogowy popis urazem kręgosłupa szyjnego i ostatecznie trafił do szpitala, 52-letni kierowca drugiego samochodu nie odniósł obrażeń. Na czerwonym Ferrari powstała według szacunków policji szkoda w wysokości 300 000 euro. W drugim samochodzie szkody wyceniono na ok. 6000 euro. Doliczyć trzeba również zniszczoną na długości około 30 metrów barierę ochronną za ok. 9000 euro.

Nie wiadomo czy Enzo prowadził jego właściciel. Plotka z forum Ferrari-Chat sugeruje, że być może za kierownicą Ferrari Enzo siedział mechanik pobliskiego, oficjalnego dealera Ferrari z Monachium.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy:  Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia