Noc Oscarów, gdzie oglądać i na co zwrócić uwagę

Czy mogą wydarzyć się niespodzianki? Oczywiście! Zwłaszcza poza kategorią najlepszego filmu. Jeśli Gladstone nie wygra, "Zabójcy kwiatowego księżyca" mogą wrócić do domu o pustych rękach, mimo 10 nominacji.

421

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

noc oscarów, gdzie oglądać? Barbie czy Oppenheimer? kto wygra?
noc oscarów, gdzie oglądać? Barbie czy Oppenheimer? kto wygra?

Oskarowy weekend zbliża się wielkimi krokami! Ceremonia wręczenia 96. Oscarów zapowiada się na wydarzenie, którego wynik był przewidywany od dawna. Faworytem do zdobycia nagrody za najlepszy film oraz zwycięzcą w kilku innych kategoriach jest kontrowersyjny „Oppenheimer”. Noc Oscarów już dziś.

Oppenheimer i 13 nominacji do Oscara

Wiele osób porównuje tę sytuację do lat 1998 i 2004, kiedy „Titanic” i „Powrót króla” zdominowały Oscary, zdobywając rekordowe 11 statuetek każdy. Chociaż „Oppenheimer” otrzymał 13 nominacji, raczej nie osiągnie aż takiego sukcesu. Ale czy Hollywood kiedykolwiek pozwolił, by prawda stanęła na drodze dobrej historii? Przekonamy się, jak „Oppenheimer” sobie poradzi już w tę niedzielę o 19:00 czasu EST. Ceremonię można będzie oglądać w ABC w USA. Znajdź listę międzynarodowych nadawców, aby sprawdzić, gdzie będzie transmitowane wydarzenie w Twoim kraju. Transmisja na żywo będzie również dostępna na abc.com i w aplikacji ABC oraz na różnych platformach streamingowych.

noc oscarów, Christopher Nolan - reżyser filmu Oppenheimer
noc oscarów, Christopher Nolan – reżyser filmu Oppenheimer z głównymi odtwórcami

Ten rok był świetny dla kina, więc ceremonia powinna obfitować w nagrody dla wielu produkcji. ABC ma nadzieję, że oglądalność będzie nadal rosła po słabej frekwencji w 2022 roku. Gospodarzem po raz trzeci będzie Jimmy Kimmel. Wśród prezenterów gwiazdorskiej obsady znajdą się Steven Spielberg, Sally Field, Jennifer Lawrence, Dwayne Johnson, Rita Moreno, Al Pacino, Zendaya i Michelle Pfeiffer.

Atrakcją będzie Ryan Gosling śpiewający piosenkę z „Barbie” – Noc Oscarów

Producentami tegorocznego show udało się dokonać małego cudu. Ryan Gosling zaśpiewa nominowany utwór „I’m Just Ken” z filmu „Barbie”, a Billie Eilish prawdopodobnie wygra swoją kategorię z piosenką „What Was I Made For?”. W programie wystąpią również Jon Batiste, Becky G i Scott George.

W niektórych kategoriach niemal wszystko jest przesądzone. Nolan jest niemal pewnym zwycięzcą w kategorii dla najlepszego reżysera (byłaby to jego pierwsza statuetka), a Da’Vine Joy Randolph zgarnęła prawie wszystkie nagrody za rolę drugoplanową w filmie „The Holdovers”. Robert Downey Jr. wydaje się niezwyciężony w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę Lewisa Staussa w „Oppenheimer”.

Film „The Zone of Interest” jest zdecydowanym faworytem w kategorii filmów międzynarodowych i byłby to pierwszy Oscar dla Wielkiej Brytanii za film nakręcony w języku niemieckim i w Polsce. Największy rywal „Anatomia upadku” został zdyskwalifikowany przez decyzję Francji o niezgłoszeniu go do wyścigu o Oscara.

Najlepsza aktorka? nieprzewidywalna kategoria

Kategoria najlepszej aktorki jest prawdopodobnie najmniej przewidywalną. Sandra Hüller („Anatomia upadku”), Emma Stone i Lily Gladstone dzielą laury w tym roku. Gladstone wygrała nagrodę SAG, Stone odebrała BAFTA, a obie panie triumfowały na Złotych Globach.

Czy mogą wydarzyć się niespodzianki? Oczywiście! Zwłaszcza poza kategorią najlepszego filmu. Jeśli Gladstone nie wygra, „Zabójcy kwiatowego księżyca” mogą wrócić do domu o pustych rękach, mimo 10 nominacji. Byłaby to druga taka sytuacja z rzędu dla produkcji Martina Scorsesego. Nominowany wcześniej „Irlandczyk” też nie otrzymał ani jednej statuetki.

Szykuje się emocjonująca rywalizacja w kategorii filmu animowanego, gdzie „Spider-Man Uniwersum” zmierzy się z „The Boy and the Heron”, przepięknie melancholijnym arcydziełem japońskiego mistrza anime, Hayao Miyazaki’ego.

Oscarowe niespodzianki no i gdzie oglądać Noc Oscarów

Zawsze czekają nas jakieś niespodzianki. Pamiętajcie, nawet jeśli Wasz ulubiony film przegra, nie oznacza, że jest mniej wartościowy! Sam Steven Spielberg stwierdził kiedyś: „proces tworzenia dzieła sztuki nie jest procesem demokratycznym”. Hollywood słynie z zamiłowania do nagród i uwielbia wystawiać przedstawienia na wielką skalę. Jeśli czegoś są mistrzami, to właśnie tego!

ceremonia wręczenia Oscarów rozpocznie się o godzinie 0:01 11 marca. Potrwa do 3:00 transmisja w Canal+ Online,

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia