Największy Superjacht zbudowany w Polsce, Extra Time zwodowany w Gdańskiej stoczni Conrada

"Wodowanie Extra Time to kolejny kamień milowy w historii Stoczni Conrad" - powiedział Mikołaj Król, prezes stoczni. "To świadectwo naszej ponad dwudziestoletniej tradycji i doświadczenia w budowaniu najlepszych w swojej klasie superjachtów.

173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Superjacht Extra Time zwodowany w Gdańsku
Superjacht Extra Time zwodowany w Gdańsku w stoczni Conrada

Extra Time, drugi jacht z serii Conrad C144s, majestatycznie zszedł ze pochylni gdańskiej Stoczni Conrad. To kolejny imponujący superjacht, w całości zaprojektowany i zbudowany w Polsce, który stawia polski przemysł jachtowy na światowym poziomie.

Luksus i komfort na najwyższym poziomie – Extra Time

Za projekt architektoniczny bryły zewnętrznej odpowiada Reymond Langton Design, a za eleganckie i wyrafinowane wnętrza M2Atelier. Statek oferuje najwyższy poziom luksusu i komfortu dla 10 gości w 5 kabinach, a także posiada kabiny dla 9 członków załogi. Seria Conrad C144s ustanowiła nowy standard w produkcji jachtów, a pierwsza jednostka, Ace, otrzymała osiem międzynarodowych nagród. Extra Time kontynuuje tę imponującą passę, zachwycając ponadczasową sylwetką i dopracowaną konstrukcją.

„Wodowanie Extra Time to kolejny kamień milowy w historii Stoczni Conrad” – powiedział Mikołaj Król, prezes stoczni. „To świadectwo naszej ponad dwudziestoletniej tradycji i doświadczenia w budowaniu najlepszych w swojej klasie superjachtów.” Stocznia Conrad nie zwalnia tempa. Kadłub nr 3 z serii C144s jest w zaawansowanym stadium budowy, a jego dostawa planowana jest na wiosnę 2025 r. Kadłub nr 4 jest natomiast oferowany na sprzedaż.

Polska potęgą jachtową

Wodowanie Extra Time to kolejny dowód na to, że Polska staje się potęgą jachtową na światowej arenie. Stocznia Conrad udowadnia, że polskie firmy potrafią budować luksusowe i zaawansowane technologicznie jachty, które zachwycają armatorów na całym świecie. Już od lat jesteśmy zaglębiem stoczniowym, przykładem sukcesu jest także Delphia od lat budująca jednostki na eksport. Olecko w którym się znajduje ma również siedzibę jeszcze parę takich stoczni.

bliźniaczy ACE C144

Dane techniczne Extra Time

 • Długość całkowita: 44,27 m
 • Szerokość maksymalna: 8,90 m
 • Zanurzenie: 2,45 m
 • Wyporność: około 472 t
 • Prędkość maksymalna: 14 węzłów
 • Zasięg: 5100 Mm przy prędkości 10 węzłów
 • Silniki: 2 × Caterpillar C18 Acert
 • Projekt architektoniczny: Reymond Langton Design
 • Projekt wnętrz: M2 Atelier
 • Projektowanie techniczne: Diana Yacht Design, Conrad Shipyard

Extra Time to nie tylko imponujący jacht, ale także symbol rozwoju polskiego przemysłu jachtowego i jego rosnącej pozycji na arenie międzynarodowej.

————————

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia