Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich 2024 bez rosyjskich pięściarzy

Polityka ponad zasadami sportu olimpijskiego.

87

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kwalifikacje do igrzysk olimpijskich - na profesjonalnym ringu, walczy dwóch bokserów. Jeden w czerwonych, a drugi niebieskich spodenkach.

Wczoraj tj. 19 marca 2024, sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej Tatiana Kirienko oznajmiła, że rosyjscy pięściarze nie wezmą udziału w zawodach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, jako sportowcy o neutralnym statusie. Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich 2024

Bokserzy chcący zdobyć kwalifikacje olimpijskie, mogli to uczynić w trakcie Igrzysk Europejskich w Krakowie. Drugą okazją do zdobycie jednej z 49 przepustek na IO w Paryżu, był turniej pięściarski w Busto Arsizio, we Włoszech. Do Igrzysk Europejskich w Krakowie, Rosjan nie dopuściło Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich. Z udziału w turnieju, w Busto Arsizio Rosjanie sami zrezygnowali. Ostatnią szansą na zdobycie olimpijskich kwalifikacji, będzie odbywający się w dniach 23 maja ÷ 3 czerwca turniej bokserski w Bangkoku, z którego Rosjanie najprawdopodobniej także zrezygnują.

Powody nieobecności Rosjan na kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich

Według Tatiany Kirienko – „rosyjscy bokserzy nigdy nie pojadą na zawody, mając neutralny status. Nie możemy zdradzić naszej ojczyzny. Nie potępiamy nikogo, ale mamy jasno określone stanowisko”.

Organizacją bokserskich kwalifikacji olimpijskich, zajmuje się Międzynarodowy Komitet Olimpijski, wynika to z cofnięciem rekomendacji dla Międzynarodowej Federacji Bokserskiej (International Boxing Association), będącej następczynią, federacji boksu amatorskiego (Amateur International Boxing Association). Na czele federacji stoi Rosjanin Umar Kremlow, a głównym sponsorem jest rosyjski koncern Gazprom.

Ponieważ Serbia utrzymuje dobre stosunki z Rosją, rosyjscy pięściarze najprawdopodobniej stawią się w dniach 15÷29 kwietnia na mistrzostwach Europy w Belgradzie.

Zgodnie z podjętą przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski decyzją, zakwalifikowani do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024, zawodnicy z Rosji i Białorusi będą mogli startować jako sportowcy neutralni. Bez hymnów, flag i emblematów narodowych, a decyzja dotyczy tylko sportów indywidualnych. Rosjanie i Białorusini nie będą mogli uczestniczyć we wszystkich grach zespołowych.

Z udziału w olimpijskich zmaganiach, zostaną wykluczeni wszyscy wspierający aktywnie inwazję na Ukrainę i są związani z armią lub organizacjami bezpieczeństwa narodowego. Oficjele nie otrzymają akredytacji. W trakcie igrzysk trwających od 26 lipca do 11 sierpnia 2024 roku, będzie obowiązywał zakaz eksponowania symboli narodowych Białorusi oraz Rosji.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia