100 dni Tuska, największy portal w kraju Wirtualna Polska na bieżąco kontrolowała stan realizacji – 17/100 więc mniej jak ĆWIERĆ czyli 100 dni dzień po

Analiza "100 konkretów o 100 konkretach" i wypowiedzi premiera rzucają światło na wyzwania stojące przed nowym rządem oraz na ogromne oczekiwania społeczeństwa wobec władz.

151

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gwałtowny spadek poparcia dla KO: Analiza Sondażu CBOS
Gwałtowny spadek poparcia dla KO: Analiza Sondażu CBOS

W grudniowym expose Donald Tusk, nowo wybrany premier Polski, przedstawił ambitny plan reform zatytułowany „Stu konkretów”. Ten zbiór obietnic wyborczych, według słów Tuska, miał zdefiniować pierwsze 100 dni dzień po rządu. Obserwowaliśmy monitor kontrolny Wirtualnej Polski i co? 17 zrealizowanych i 15 częściowo a reszta?

Premier Tusk trzymał dokumenty w ręku, czas chwycić premiera za… te dokumenty

Premier, trzymając w ręku plik dokumentów, z entuzjazmem odpierał zaczepki posłów opozycji. Zapewniał, że rząd, który ma tworzyć, pełen będzie różnorodności, ale i determinacji do wprowadzenia zapowiadanych zmian. Podkreślał przy tym swoją niebojaźń przed oceną społeczną, wskazując, że cała Polska będzie świadkiem realizacji tych ambitnych zadań.

Projekt „100 konkretów o 100 konkretach” zainicjowany przez media miał na celu rzetelne śledzenie postępów rządu w realizacji zapowiedzianych zmian. Wyszło 100 dni dzień po. Analiza ta była prowadzona z myślą o transparentności działań władzy i umożliwieniu społeczeństwu kontrolowania obietnic wyborczych. Po upływie pierwszych 100 dni od zaprzysiężenia gabinetu, redakcja WP podsumowała wyniki. Pokazały one, że spośród stu obietnic zrealizowanych zostało 17. 15 uznano za częściowo zrealizowane, a reszta nadal czeka na wprowadzenie w życie.

Dla lepszego zrozumienia metodologii przyjętej przez projekt. Warto wspomnieć, że za zrealizowaną uznawano każdą obietnicę, przy której rozpoczęto jakiekolwiek działania mające na celu jej spełnienie. To oznaczała, że nawet jeśli proces legislacyjny nie został jeszcze zakończony, a zapowiedziane rozwiązania nie weszły w życie, obietnica mogła być liczona jako częściowo spełniona. Przykładem takiej sytuacji jest obniżka VAT dla branży beauty. Była planowana na 1 kwietnia, czy wprowadzenie pigułki „dzień po”, oczekującej na podpis prezydenta.

100 dni dzień po i po bólu?

W odpowiedzi na dociekania dotyczące realizacji programu, Tusk wyraził przekonanie że jest OK. Jego rząd dokonał więcej w ciągu trzech miesięcy niż jakakolwiek inna administracja w historii trzeciej Rzeczypospolitej Polskiej. Jednocześnie przyznał, że chciałby móc ogłosić pełną realizację wszystkich zobowiązań. Podkreślił trudności, z jakimi musiał się mierzyć jego gabinet, wskazując na skomplikowaną sytuację wewnętrzną i międzynarodową.

Analiza „100 konkretów o 100 konkretach” i wypowiedzi premiera rzucają światło na wyzwania stojące przed nowym rządem oraz na ogromne oczekiwania społeczeństwa wobec władz. Podkreślają one znaczenie słów i obietnic składanych przez polityków w trakcie kampanii wyborczej. Kontrola mediów i zaangażowanie opinii publicznej w procesie oceny działań rządu stanowią fundament demokracji i pozwalają na rzetelne rozliczenie władzy z jej zapowiedzi. Choć 100 dni to tylko fragment kadencji, jest to istotny moment dla oceny początkowych działań każdej administracji. Rząd Tuska, podobnie jak każdy inny, będzie kontynuować swoje zadania, a media i społeczeństwo będą dalej uważnie obserwować i oceniać jego postępy w realizacji zobowiązań.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia