Zwłoki w mieszkaniu księdza z Sosnowca. Nowe informacje

W środę, w mieszkaniu księdza jednej z sosnowieckich parafii, odkryto zwłoki młodego mężczyzny. Ksiądz Krystian K. usłyszał zarzuty.

294

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zwłoki w mieszkaniu księdza z Sosnowca. Duchowny usłyszał zarzuty.
Zwłoki w mieszkaniu księdza z Sosnowca. Duchowny usłyszał zarzuty.

Duchowny, w którego lokalu odnaleziono zwłoki mężczyzny, usłyszał zarzuty. Szef Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ, Zbigniew Pawlik, zawiadomił, że zarzuty postawione duchownemu dotyczą złamania przepisów karnych o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zwłoki w mieszkaniu księdza

W środę kuria sosnowiecka poinformowała, że na terenie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, w mieszkaniu jednego z księży, doszło do tragicznego zdarzenia, w wyniku którego zmarł młody mężczyzna. Duchowny miał przyjąć w swoim lokalu osobę świecką, która nagle zasłabła i wymagała reanimacji.

Pomimo podjętych przez niego działań, a następnie interwencji pogotowia, nie udało się uratować życia gościa. Tego samego dnia kuria w Sosnowcu opublikowała oświadczenie, w którym zapewniła, że „w pełni współpracuje z organami procesowymi”.

Według nieoficjalnych doniesień, zmarły był pracownikiem cmentarza parafialnego, pełniącym rolę grabarza. Opisywany mężczyzna miał mniej niż 30 lat. Na jego ciele nie stwierdzono obrażeń ani śladów przemocy.

Ksiądz Krystian K. z zarzutami

Według informacji przekazanych przez Szefa Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ, duchowny usłyszał zarzuty dotyczące złamania przepisów karnych o przeciwdziałaniu narkomanii.

„W tym głównym wątku sprawy ciągle czekamy na wyniki badań toksykologicznych i histopatologicznych. Obecnie mogę poinformować, że podejrzany Krystian K. usłyszał zarzuty w pobocznym wątku tej sprawy, związanym z naruszeniem przepisów karnych o przeciwdziałaniu narkomanii” – przekazał Pawlik.

Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze. Objęto go dozorem policyjnym oraz nałożono zakaz opuszczania kraju.

Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ wszczęła w czwartek śledztwo, które na celu wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności zgonu młodego mężczyzny. Śledztwo zostało zainicjowane zgodnie z postanowieniami artykułu 155 Kodeksu Karnego, dotyczącego nieumyślnego spowodowania śmierci.

Szef Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ, Zbigniew Pawlik, podkreślił, że jest to standardowa procedura podjęta w przypadku braku jasnej przyczyny zgonu.

Dodatkowo, podczas środowych oględzin zwłok mężczyzny potwierdzono brak obrażeń, które mogłyby być bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

Ksiądz Krystian K. – nie pierwszy raz…

Okazuje się, że ksiądz Krystian K. nie po raz pierwszy staje się obiektem zainteresowania mediów. Już w czerwcu 2017 roku katowicka „Gazeta Wyborcza” donosiła o możliwości prowadzenia przez niego pojazdu, pod wpływem substancji odurzających.

Według relacji gazety, przeprowadzony narkotest dał wynik pozytywny. „Dla nas wiążące są wyniki badania krwi, na które ciągle czekamy” – zastrzegła wówczas lokalna komenda.

W relacji opublikowanej na łamach „Gazety Wyborczej” ówczesny rzecznik sosnowieckiej kurii, ksiądz Paweł Rozpiątkowski, wypowiedział się na temat sprawy, gdy diecezją kierował Grzegorz Kaszak.

Podkreślił, że biskup przeprowadził z „dotkniętym problemem” duchownym ojcowską rozmowę, wyrażając dezaprobatę wobec zaistniałej sytuacji.

Po upływie 30 dni od zatrzymania, władze zwróciły księdzu uprzednio zarekwirowane prawo jazdy. Dopiero po tym czasie policja otrzymała wyniki badań krwi duchownego.

Po przeprowadzeniu badań krwi, w których nie wykryto obecności niedozwolonych substancji, komenda policji zdecydowała się zwrócić się do prokuratury o umorzenie sprawy.

Pisarz Jacek Dehnel ujawnił kolejne interesujące informacje na temat księdza Krystiana K.

Według jego zapisów na Facebooku, duchowny ten jest absolwentem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, pełni funkcję sędziego Sądu Biskupiego w Sosnowcu oraz wykłada prawo na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Post Jacka Dehnela na Facebooku znajdziesz tu

Fakty zostały przywołane w kontekście skandalu seksualnego, który miał miejsce w sierpniu 2023 roku. Wówczas to grupa księży zorganizowała imprezę z udziałem seksworkera, a gdy ten stracił przytomność, duchowni odmówili wpuszczenia ratowników medycznych do środka.

Ostatecznie, sytuacja zmusiła policję do interwencji a sprawą zajęła się prokuratura.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia