Polska Grupa Zbrojeniowa ma nowego prezesa, jest nim Krzysztof Trofiniak

"Nowy prezes zarządu PGZ S.A. zacznie pełnienie obowiązków w dniu 25 marca 2024 r." - poinformowała w komunikacie Polska Grupa Zbrojeniowa.

107

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polska Grupa Zbrojeniowa ma nowego prezesa
Polska Grupa Zbrojeniowa ma nowego prezesa

Krzysztof Trofiniak został, po rozstrzygnięciu konkursu na to stanowisko. Został zatwierdzony przez Radę Nadzorczą Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. na prezesa zarządu spółki. Formalnie jego kandydatura musi jeszcze zostać zaopiniowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Polska Grupa Zbrojeniowa ma nowego prezesa i co dalej? Kto to taki?

Kim jest nowy prezes PGZ?

Krzysztof Trofiniak ukończył Wydział Mechaniczny na Politechnice Wrocławskiej (tytuł magistra w 1988 roku) oraz Ekonomikę i Zarządzanie w krakowskiej Akademii Ekonomicznej (2003 rok).

„Jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim oraz ekspertem w dziedzinie rozwoju i produkcji techniki uzbrojenia. W latach 2014-2015 pełnił funkcję członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Odpowiadał za nadzorowanie prac badawczo-rozwojowych, produkcyjnych i handlowych oraz współpracę w obszarze artylerii lufowej i rakietowej, obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz amunicji i rakiet” – podkreśliła w przesłanej mediom informacji PGZ S.A.

Od początku swojej kariery zawodowej, trwającej przez kolejne 25 lat, Krzysztof Trofiniak był związany z Hutą Stalowa Wola S.A. (1989 – 2014). W latach 2008-2015 pełnił funkcję prezesa, dyrektora generalnego HSW S.A. Wcześniej był członkiem zarządu – dyrektorem handlowym, szefem Biura Technicznego Przygotowania Produkcji w HSW S.A. Był także szefem Biura Technicznego Przygotowania Produkcji oraz dyrektorem ds. produkcji i techniki w HSW-Trading sp. z o.o.

Pracował też w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Maszyn Ziemnych i Transportowych w Stalowej Woli, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora, dyrektora ds. rozwoju konstrukcji, a wcześniej głównego konstruktora, specjalisty technologa, gdzie zajmował się rozwojem wyrobów HSW S.A. Zarządzał również spółką HSW-Trading sp. z o.o. i Dressta sp. z o.o.

To Trofiniak współtworzył PGZ

Był jednym z pomysłodawców utworzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. w 2013 roku. Gdy w latach 2014-2015 zasiadał w jej zarządzie, m.in. nadzorował i realizował procesy pozyskiwania i wdrożenia kluczowych dla dalszego rozwoju firmy prac badawczo-rozwojowych (m.in. KRAB, RAK, KRYL, BORSUK). 

Krzysztof Trofiniak był również członkiem zarządu i przewodniczącym Zarządu Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego w latach 2008 – 2015. Od 2017 do 2023 roku był prezesem zarządu i dyrektorem naczelnym Fabryki Maszyn Lubaczów sp. z o.o. Ukończył wiele kursów m.in. z obszaru procesowego zarządzania produkcją i jakością. Interesuje się techniką wojskową, lotnictwem i modelarstwem, mieszka w Tarnobrzegu.

Czy to już koniec karuzeli zmian?

Trofiniak zastąpił na stanowisku prezesa zarządu PGZ S.A. Sebastiana Chwałka, który pełnił tę funkcję do drugiej połowy lutego 2024 r. Po jego odwołaniu obowiązki prezesa spółki tymczasowo pełnił mec. Tomasz Siemiątkowski, oddelegowany z Rady Nadzorczej, której skład zmieniło Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy 12 lutego br. Wtedy też ogłoszono konkurs na prezesa i członków zarządu. Pozostałe funkcje w zarządzie nie zostały jeszcze obsadzone.

„Nowy prezes zarządu PGZ S.A. zacznie pełnienie obowiązków w dniu 25 marca 2024 r.” – poinformowała w komunikacie Polska Grupa Zbrojeniowa.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia