Timeless Film Festival Warsaw – święto kina dla wszystkich

Już w Kwietniu I edycja Timeless Film Festival Warsaw - gratki dla miłośników kina i muzyki filmowej

70

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Timeless Film Festival Warsaw - wnętrze sali kinowej
Timeless Film Festival Warsaw - pokazy, spotkania i muzyka filmowa dla wszystkich

Miłośnicy kina w Warszawie mają powody do świętowania! W dniach 8-15 kwietnia odbędzie się pierwsza edycja Timeless Film Festival Warsaw, prawdziwa uczta dla fanów zarówno filmów pełnometrażowych, jak i krótkometrażowych.

Przez tydzień festiwal zagości w kilkunastu miejscach na mapie stolicy, oferując blisko 300 pokazów filmowych. Wśród nich znajdziemy znane i uwielbiane klasyki kina, jak „Casablanca” czy „Ojciec chrzestny”, oraz prawdziwe perełki, które czekają na odkrycie. Szczególną uwagę zwrócono na dzieła twórców dotychczas nieznanych w Polsce, dając im szansę na zaprezentowanie swoich talentów szerszej publiczności. Festiwal odkryje przed nami m.in. bogactwo kina węgierskiego i kubańskiego. Pojawią się na nim także musicale, horrory, anime japońskie i wiele innych gatunków różnego rodzaju kina światowego. Taka różnorodność sprawi, że w repertuarze kinowym wydarzenia każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabraknie tu propozycji zarówno dla młodszej publiczności, jak też widzów dorosłych.

Timeless Film Festival Warsaw – nie tylko filmy

Na uczestników wydarzenia będą czekać nie tylko seanse filmowe. Organizatorzy przygotowali również szereg imprez i koncertów towarzyszących, które uatrakcyjnią festiwalowy tydzień. Będziemy mogli uczestniczyć w koncertach muzyki filmowej, na których wystąpią soliści, zespoły i orkiestry z Polski i zagranicy. Teatr Wielki – Opera Narodowa, Filharmonia Narodowa i Muzeum POLIN staną się scenami, na których muzyka nada nowe życie ponadczasowym dziełom kina.

Festiwal to także spotkania z twórcami, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o ich pracy i inspiracjach. To doskonała okazja do zadawania pytań i wymiany opinii.

Dla osób pragnących zgłębić tajniki filmowej sztuki zorganizowane zostaną warsztaty filmowe. Pod okiem doświadczonych instruktorów będzie można poznać różne aspekty tworzenia filmów, od pisania scenariusza po montaż filmu. Dzięki temu festiwal będzie nie tylko gratką dla miłośników kina i muzyki filmowej, ale także osób myślących o zaistnieniu w tym świecie w przyszłości.

Wydarzenie dla wszystkich

Timeless Film Festival Warsaw to wydarzenie dla każdego, kto kocha kino. Bogaty program festiwalu, różnorodność gatunków filmowych i liczne wydarzenia towarzyszące sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie znajdą się m.in.:

• Koncerty filmowe:

◦ „Metropolis” z muzyką na żywo skomponowaną przez The Cinematic Orchestra,

◦ „Kometa” z muzyką na żywo skomponowaną przez Atom String Quartet,

◦ „Nosferatu” z muzyką na żywo skomponowaną przez Hanę Hartman,

• Spotkania z twórcami:

◦ Roman Gutek – reżyser i pomysłodawca festiwalu,

◦ Agnieszka Holland – reżyserka,

◦ Jerzy Skolimowski – reżyser,

• Warsztaty filmowe:

◦ Scenariusz filmowy,

◦ Reżyseria filmowa,

◦ Montaż filmowy.

Duża ilość atrakcji sprawia, że festiwal jest doskonałą okazją do odkrywania na nowo klasyki kina światowego, poznania twórczości dotąd nieznanych artystów, a także udziału w wyjątkowych koncertach i spotkaniach.

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie internetowej.

A może jesteś miłośnikiem muzyki filmowej i chcesz w Maju wybrać się do Krakowa? Zapoznaj się z programem Festiwalu Muzyki Filmowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia