Ceny produktów na Wielkanoc mogą mile zaskoczyć

Wizyty w marketach i wypowiedzi ekspertów dowodzą, że w tym roku za święta Wielkanocne zapłacimy mniej

159

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ceny produktów na Wielkanoc, koszyczek wielkanocny
ceny produktów na Wielkanoc cieszą Polaków

Na tegoroczne święta eksperci mają długo wyczekiwaną wiadomość: ceny produktów na Wielkanoc w sklepach spadają! Według analizy przeprowadzonej przez reporterkę Polsat News, Dorotę Wleklik, za koszyczek wielkanocny zapłacimy o 30 złotych mniej niż w roku ubiegłym.

To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą uczcić święta bez nadmiernego obciążania swojego portfela. Eksperci również potwierdzają tę tendencję. Chociaż ceny niektórych produktów mogą nieznacznie wzrosnąć, nie będzie to tak drastyczny wzrost jak w poprzednich latach. Rafał Parvi, ekonomista z Uniwersytetu WSB Merito w Opolu, przewiduje wzrost cen o 3-4% w porównaniu do roku ubiegłego. Dla porównania, w 2023 roku ceny wzrosły aż o 20%, co oznacza, że tegoroczne święta będą zdecydowanie łaskawsze dla naszych kieszeni. Przeciętny Polak wyda na święta Wielkanocne 568,08 zł, co jest kwotą niższą o 30 zł w porównaniu do ubiegłego roku.

Ceny produktów na Wielkanoc – wizyta w markecie

Wybrano przykładowy market w Gorzowie Wielkopolskim. Tam okazało się, że na niektórych produktach można zaoszczędzić. Dotyczy to szczególnie tych, które kupujemy najczęściej. Poznajmy przykłady:

• Chleb baltonowski: w marcu 2023 roku kosztował 6,99 zł, a teraz 2,80 zł. To spadek o 60%!

• Masło: staniało z 6,99 zł do 4,99 zł, czyli o 29%.

• Olej rzepakowy: w marcu 2023 roku kosztował 12,99 zł, w lutym 2024 roku już 7,49 zł, a obecnie 5,99 zł. To spadek o 54%!

• Ser gouda: staniał o 10%.

• Jaja: spadek o 5%.

• Mleko 2%: spadek o 4%.

Wszystkie te produkty razem w marcu 2023 roku wyniosły kupującego 70,90 zł. Teraz w markecie w Gorzowie Wielkopolskim za te same produkty zapłacimy 52,14 zł. To oszczędność 26%!

Polacy pozytywnie oceniają te zmiany

Zapytani w markecie klienci nie ukrywali swojego zadowolenia. Zauważyli, że ceny produktów na Wielkanoc są stosunkowo niskie. „Jest trochę niższa cena. Można sobie coś zrobić”, „Ceny nie są teraz zbyt wygórowane, one troszeczkę spadły” – mówią klientki sklepów.

Oprócz spadku cen, możemy liczyć również na promocje. Jak przypomniał Rafał Parvi, konsumenci w zeszłym roku dali „czerwoną kartkę” sklepom, które sztucznie zawyżały ceny przed świętami. W tym roku możemy spodziewać się bardziej uczciwych i atrakcyjnych ofert. Niższe ceny, większa dostępność produktów i atrakcyjne promocje to czynniki, które z pewnością umilą nam ten wyjątkowy czas.

Pamiętajmy, że oprócz oszczędzania na produktach spożywczych, możemy również szukać innych sposobów na obniżenie kosztów świąt. Możemy na przykład samodzielnie przygotować dekoracje, upiec ciasto lub zrobić pisanki. Ważne jest, abyśmy skupili się na spędzaniu czasu z bliskimi i celebrowaniu tradycji.

Zobacz, jak możesz smacznie przygotować jajka na Wielkanoc.

Odwiedź też restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Oferuje ona pyszne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia