Największy kawałek złota jaki kiedykolwiek znaleziono w Anglii

Kiedy Brock przybył na miejsce w Shropshire w maju, odkrył, że jego wykrywacz metali jest uszkodzony. Co za pech, tak mówił Brock w wywiadzie dla mediów jak podano w komunikacie prasowym Mullock Jones.

98

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

kawałek złota samorodek
największy kawałek złota, samorodek znaleziony w Anglii

Richard Brock odkrył 64,8-gramową bryłkę złota w Shropshire Hills, niedaleko granicy z Walią, poinformował w czwartek dom aukcyjny Mullock Jones. Bryłka ma wielkość brytyjskiej monety 50-pensowej. Ten kawałek złota to samorodek?

Poszukiwacze skarbów i wykrywacze metali to wielka społeczność w Anglii

Znalezisko, nazwane Hiro’s Nugget, ma szacowaną wartość między 30 000 a 40 000 funtów (200 000 zł). Według Mullock Jones z siedzibą w Shropshire, który zajmuje się sprzedażą. Wydawało się jednak, że szczęście nie dopisało Brockowi, którego sprzęt prawie zawiódł w dniu poszukiwań.

Kiedy Brock przybył na miejsce w Shropshire w maju, odkrył, że jego wykrywacz metali jest uszkodzony. Co za pech, tak mówił Brock w wywiadzie dla mediów jak podano w komunikacie prasowym Mullock Jones.

Gdy jego nadzieje gasły, odpalił starszy sprzętowi jaki miał w zapasie. Początkowo znalazł tylko monetę o niewielkiej wartości, ale w ciągu pięciu minut dokonał szokującego odkrycia – podał dom aukcyjny. „To pokazuje, że nie ma znaczenia, jakiego sprzętu używasz. Jeśli chodzisz po znalezisku i jesteś wystarczająco czujny, odkryjesz to co może czaić się pod ziemią – to robi całą różnicę” – powiedział Brock w komunikacie prasowym.

Samorodek czy może stopiony kawałek złota, co to jest i czemu tam są koralowce?

Bryłka jest uważana za „rzadkie znalezisko” – powiedział w czwartek licytator Ben Jones z Mullock Jones. Zagadką jest, w jaki sposób dotarła na miejsce wykopalisk. Część wzgórz Shropshire znajdowała się kiedyś pod prehistorycznym oceanem, a kawałki koralowców są tam często odkopywane – donosi dom aukcyjny.

„Miejsce zawiera starą drogę/linię kolejową i ma szczątki walijskiego kamienia” – powiedział licytator Jones, dodając: „Istnieje więc wiele możliwości, jak [bryłka] tam się znalazła”.

Aukcja kończy się 1 kwietnia.

Chociaż Hiro’s Nugget uważa się za największy odkryty do tej pory w Anglii, kilka poprzednich znalezisk w innych częściach Wielkiej Brytanii przyćmiewa go rozmiarem. Rekordzistą jest 121,3-gramowa bryłka Reunion, znaleziona w Szkocji w 2019 roku. Detetektoryści bo tak nazywają się poszukiwacze podziemnych skarbów to wielka społeczność. poznaj ją i dołącz, poniżej kilka informacji kim są i co robią.

Detektoryści


Detektoryści to osoby, które poszukują metali za pomocą wykrywaczy metali. Mogą to robić hobbystycznie lub zawodowo.

Hobbystyczni detektoryści zazwyczaj szukają monet, biżuterii i innych wartościowych przedmiotów, które zgubiły się lub zostały zakopane w przeszłości. Mogą również szukać artefaktów historycznych lub skarbów.

Zawodowi detektoryści są często zatrudniani przez firmy lub agencje rządowe do wykonywania określonych zadań, takich jak:

  • Lokalizowanie podziemnych przewodów i rur
  • Wyszukiwanie niewybuchów
  • Przeprowadzanie badań archeologicznych
  • Znajdowanie zaginionych osób

Wykrywacze metali działają na zasadzie generowania pola magnetycznego. Kiedy metalowy przedmiot znajdzie się w tym polu, wykrywacz wyemituje sygnał dźwiękowy lub wizualny.

Wykrywacze metali

Istnieje wiele różnych rodzajów wykrywaczy metali, a każdy z nich ma swoje zalety i wady. Najpopularniejsze typy to:

wykrywacz metali
wykrywacz metali
  • Wykrywacze VLF (Very Low Frequency): Te wykrywacze są najlepsze do wykrywania dużych metalowych przedmiotów na dużych głębokościach.
  • Wykrywacze PI (Pulse Induction): Te wykrywacze są lepsze do wykrywania małych metalowych przedmiotów na małych głębokościach.
  • Wykrywacze BBS (Beat Frequency Oscillation): Te wykrywacze są bardziej wszechstronne niż wykrywacze VLF i PI, ale mogą być droższe.

Detektorystyka może być bardzo satysfakcjonującym hobby lub zawodem. Pozwala na odkrywanie historii, znajdowanie skarbów i pomaganie ludziom.

Rekordzistą jest 121,3-gramowa bryłka Reunion, znaleziona w Szkocji w 2019 roku.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia