Likwidator Telewizji Polskiej ukarany przez KRRiT

Likwidator Telewizji Polskiej, Daniel Gorgosz, został ukarany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) za swoje nieprzejrzyste działania.

149

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Likwidator Telewizji Polskiej ukarany przez KRRiT
Likwidator Telewizji Polskiej ukarany przez KRRiT

Decyzją przewodniczącego KRRiT, Macieja Świrskiego, nałożono na Daniela Gorgosza karę pieniężną w wysokości 145 tysięcy złotych za „uporczywą odmowę wypełniania obowiązków”. Informacje te zostały przekazane publicznie przez samego Macieja Świrskiego, w dniu dzisiejszym.

Likwidator Telewizji Polskiej ukarany

Przewodniczący KRRiT wyjaśnił, iż powodem nałożenia kary było nieprzekazanie żądanych informacji dotyczących działalności Spółki, którą zarządza Gorgosz. Zgodnie z decyzją opublikowaną przez Macieja Świrskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Likwidator Telewizji Polskiej, Daniel Gorgosz, odmówił udzielenia szeregu istotnych informacji dotyczących działalności spółki TVP SA.

Wśród tych informacji znalazły się m.in.: łączna kwota wydatków na wynagrodzenia pracowników realizujących ustawowe zadania misyjne za listopad i grudzień 2023 roku, łączna kwota wydatków na wynagrodzenia z tytułu umów cywilno-prawnych ze zleceniobiorcami wykonującymi zadania misyjne w tych samych miesiącach. A także: koszty związane z tworzeniem i rozpowszechnianiem programu za listopad i grudzień 2023 roku, oraz informacje finansowe przekazane Radzie Nadzorczej za te same okresy czasu.

Odmowa udzielenia w.w danych skutkowała nałożeniem przez KRRiT kary pieniężnej w wysokości 145 tysięcy złotych. Decyzja ta stanowi ostrzeżenie dla likwidatora TVP oraz innych podmiotów działających w obszarze mediów publicznych, dotyczące konieczności przestrzegania zasad transparentności.

„Wobec uporczywych odmów wypełnienia obowiązków przewidzianych w ustawie o radiofonii i telewizji, w szczególności jej art. 10 ust. 2, jako Przewodniczący KRRiT podjąłem dzisiaj decyzję o nałożeniu na osobę niewypełniającą tych obowiązków, a podającą się za likwidatora TVP SA – p. Daniela Maksymiliana Gorgosza, kary pieniężnej w wysokości 145 tys. zł. (nieprzekraczającej 3-krotności jego miesięcznego wynagrodzenia)” – Napisał na platformie X Maciej Świrski.

W kontekście sprawy likwidatora Telewizji Polskiej, społeczeństwo oczekuje dalszych działań ze strony organów nadzorczych w celu zapewnienia przejrzystości w zarządzaniu publicznymi zasobami. Otwartość i odpowiedzialność są kluczowe dla zachowania zaufania społecznego wobec instytucji publicznych. Zwłaszcza w dziedzinie mediów, która odgrywa istotną rolę w kształtowaniu debaty publicznej i demokracji.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia