Euro 2024: Niemieckie granice w niebezpieczeństwie?

Kontrole graniczne w Niemczech podczas Euro 2024: Zapewnią bezpieczeństwo czy ograniczą swobodę przepływu?

117

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Euro 2024
Euro 2024 Niemcy wprowadzają kontrole

W czerwcu i lipcu 2024 roku Niemcy będą gospodarzem prestiżowego turnieju piłkarskiego – Mistrzostw Europy UEFA. Jednakże, wobec obaw dotyczących bezpieczeństwa, rząd w Berlinie ogłosił planowane kontrole na wszystkich granicach kraju, w tym także na granicy z Polską. Decyzja ta wywołała mieszane reakcje, stawiając pytania o równowagę między zapewnieniem bezpieczeństwa a zachowaniem swobody przepływu. Euro 2024: Niemieckie granice w niebezpieczeństwie?

Euro 2024: Niemieckie granice w niebezpieczeństwie?

Celem kontroli granicznych podczas Euro 2024 jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom turnieju oraz mieszkańcom Niemiec. W świetle wydarzeń z przeszłości, takich jak ataki terrorystyczne czy incydenty związane z przestępczością zorganizowaną, rząd niemiecki pragnie podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom. Kontrole graniczne stanowią zatem element szerszej strategii bezpieczeństwa, mającej na celu ochronę zarówno kibiców, jak i społeczności lokalnych.

Jednakże, decyzja o wprowadzeniu kontroli na granicach, w tym na granicy z Polską, nie jest pozbawiona kontrowersji. Ograniczenie swobody przepływu osób i towarów w ramach strefy Schengen budzi obawy o utrudnienie podróży. Ma też negatywny wpływ na handel i turystykę. Polska, będąc jednym z najważniejszych partnerów handlowych Niemiec w Europie, może odczuć skutki tych kontroli na własnej skórze. Dodatkowo, istnieje obawa, że środki bezpieczeństwa mogą prowadzić do nadmiernego nadzoru i ograniczenia swobód obywatelskich.

Ograniczenie swobody tylko na czas sportowej rywalizacji?

Rząd niemiecki zapewnia jednak, że kontrole na Euro 2024 będą przeprowadzane z należytą ostrożnością i z poszanowaniem praw człowieka oraz zasad demokratycznego państwa prawnego. Podkreśla również, że ich celem jest wyłącznie zapewnienie bezpieczeństwa publicznego w trakcie wydarzenia sportowego. W żaden sposób nie mają one na celu dyskryminacji czy niesprawiedliwego traktowania poszczególnych osób czy grup społecznych.

Warto również zauważyć, że decyzja o wprowadzeniu kontroli na granicach nie jest wyjątkowym zjawiskiem w kontekście dużych imprez sportowych. Podobne środki bezpieczeństwa były stosowane wcześniej, między innymi podczas Mistrzostw Świata FIFA czy Igrzysk Olimpijskich. Niemniej jednak, w obliczu rosnących obaw dotyczących terroryzmu i przestępczości zorganizowanej, kwestia bezpieczeństwa staje się coraz bardziej priorytetowa dla organizatorów imprez sportowych na całym świecie.

W podsumowaniu, decyzja o wprowadzeniu kontroli na granicach z Niemcami podczas Euro 2024 budzi zarówno zrozumienie dla potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa, jak i obawy dotyczące ograniczenia swobody przepływu oraz potencjalnego nadmiernego nadzoru. Kluczowe będzie zatem zrównoważenie tych dwóch aspektów. Ważne też będzie zapewnienie, że środki bezpieczeństwa są proporcjonalne i skuteczne, jednocześnie szanując prawa i wolności obywateli.


redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia