Tragiczny wypadek autokaru pod Lipskiem. Pięć ofiar śmiertelnych. Wielu rannych

27 marca 2024 roku, około godziny 10:00 na autostradzie A9 w okolicach Lipska doszło do tragicznego wypadku autokaru.

149

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragiczny wypadek autokaru pod Lipskiem. Dokładne okoliczności wypadku nie są jeszcze znane.
Tragiczny wypadek autokaru pod Lipskiem. Dokładne okoliczności wypadku nie są jeszcze znane.

Pojazd, którym podróżowało 53 pasażerów i dwóch kierowców, wypadł z drogi i przewrócił się na bok. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło co najmniej pięć osób, a wiele innych zostało rannych. Autokar jechał z Berlina do Zurychu.

Tragiczny wypadek autokaru firmy Flixbus

Dokładne okoliczności wypadku nie są jeszcze znane. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano służby ratunkowe, w tym ambulanse i śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga, na której doszło do wypadku, jest obecnie zamknięta w obu kierunkach.

Przewoźnik, firma Flixbus, poinformował, że współpracuje ze służbami ratunkowymi i stara się wyjaśnić przyczyny wypadku. – Dokładne okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane – powiedział przedstawiciel firmy. – Zapewniamy naszym klientom niezbędną pomoc i wsparcie – dodał.

Według informacji dziennika „Bild”, co najmniej 20 osób zostało rannych. Funkcjonariusze nie wykluczają, że liczba ofiar może wzrosnąć. „Obrażenia niektórych rannych są bardzo poważne” – powiedział rzecznik policji.

Portal mdr.de informuje, że okoliczne szpitale przygotowują się na przyjęcie dużej liczby rannych. Do tragedii odniósł się minister transportu Saksonii, Martin Dulig.

„Moje myśli są z bliskimi ofiar i osobami rannymi” – powiedział Dulig. „Chciałbym podziękować licznym służbom ratunkowym, które na miejscu udzieliły szybkiej pomocy”.

BBC przypomina, że w 2019 roku, na tym samym odcinku miał miejsce inny wypadek z udziałem autokaru, w którym śmierć poniosła jedna osoba.

Na miejscu zdarzenia nadal pracują służby ratunkowe. Policja prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Będziemy informować o dalszych ustaleniach w tej sprawie.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia